Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem ekonomiskās dzīves aktivizēšanā ir gan tiešo, gan valsts investīciju palielināšana, bet Latvijas zemais investīciju līmenis negatīvi ietekmē ekonomikas attīstības tempus. Lai atjaunotu un attīstītu Latvijas infrastruktūru, ir nepieciešams ievērojams valsts investīciju pieaugums.
Valsts investīciju politikas galvenais instruments ir Valsts investīciju programma (VIP). Valsts investīciju programma ir infrastruktūras investīciju projektu kopums, kuram katru gadu tiek piešķirts vai plānots valsts finansējums. sekmīgai Valsts investīciju programmas realizācijai valdības finansējums var tikt apvienots ar projekta realizētāja rīcībā esošajiem līdzekļiem un aizdevumiem bez valsts garantijām.
Valstij būtu aktīvi jāpiedalās investīciju veicināšanā, tai skaitā palielinot valsts investīciju apjomus. Šobrīd ierobežoto valsts un pašvaldību līdzekļu dēļ netiek realizēti vai tiek atlikti realizēšanai nākotnē projekti, kuri uzlabo infrastruktūru un vistiešākā veidā varētu palielināt privātās investīcijas.
Kursa darba mērķis ir izpētīt Latvijas valsts investīciju programmas struktūru un finansēšanas avotus, kā arī valsts investīcijas pa gadiem un to finansēšanas avotus.
Darba mērķa sasniegšanai risināmie uzdevumi varētu būt sekojoši:
1.Pamatojoties uz literatūru, pētīt Latvijas valsts investīciju programmas struktūru un finansēšanas avotus.
2.Analizēt investīcijas pa gadiem.
3.Atsegt pozitīvos momentus un trūkumus investīciju programmas izpildē.
…