Pie mums Latvijā runā latviski. Tā ir valsts valoda. Tai ir jābūt dzirdamai it visur. Diemžēl pareizas valodas normas ne vienmēr tiek ievērotas. Tās pārkāpj gan skolēni, gan viņu vēcāki, gan augstu stāvošas amatpersonas.
Ceturtā vara jeb masu mēdiji ir kā milzīgs spogulis, kurā ir redzams viss, kas notiek pasaulē un Latvijā. Lielu lomu cilvēka dzīvē ir ieņēmis internets. Arvien vairāk sabiedrības atsakās no preses pirkšanas vai abonēšanas tā vietā informācijas iegūšanai izvēloties globālo tīmekli. Arī es.
Apmeklējot dažādus interneta ziņu portālus, esmu pamanījis, ka ir atrodami dažādu veidu latviešu valodas pareizrakstības normu pārkāpumi- kļūdas. Manuprāt, tas nav pareizi. Tāpēc arī izvēlējos šo tēmu.
Hipotēze. Lielākā daļa sabiedrības nepievērš uzmanību valodas kultūrai populārākajos ziņu saitos.
Sabiedrībā ir jāskan tikai pareizai latviešu valodai, jo to dzird un arī mācas bērni. Viņi ieņems augstus amatus un veidos mūsu sabiedrību nākotnē.
Savā darbā izmantoju šādas pētniecības metodes: aptauja, speciālās literatūras pētniecība un interneta materiālu pētniecība.
Uzdevumi.
1. Izpētīt informāciju par internetu.
2.Iepazīties ar informāciju par valodas kultūru.
3.Apkopot iegūto informāciju.
4. Apkopot dažādus rakstus internetā.
5.Apzināt attieksmi pret valodas kultūru.
6.Izpētīt valodas lietošanu dažādās interneta lapās un salīdzināt.
Pētījums sastāv no divām daļām- teorētiskās ar diviem punktiem un divpadsmit apakšpunktiem, un praktiskās daļas ar diviem punktiem un diviem apakšpunktiem, kā arī pielikuma, kuru ir iespēja izmantot latviešu valodas stundās dažādu kļūdu un nevēlamu vārdu labaošanai.
Mana darba mērķis ir noskaidrot sabiedrības domas par valodas kultūras ievērošanu populārākajos ziņu portālos un pievērst tam uzmanību.…