Ievads
Cilvēki veido dažādas attiecības savā starpā, var teikt, ka mēs veidojam sociālos tīklus. Ikdienā mēs satiekamies mājās, skolā, uz ielas, vai arī esam portāla Draugiem.lv lietotāji. Sanāk, ka mēs visi savā ziņā esam saistīti, un tā kopā veidojas saikne, kas arī ir sociālo tīklu galvenais princips.
Autora nodoms ir izpētīt internetā veidotos sociālos tīklus, kuros cilvēki parasti apmainās viedokļiem, sarunājas tiešsaistē (čato), kārto biznesa darīšanas, spēlē kopīgas tiešsaistes spēlītes, dalās ar informāciju utt. Turpināt varētu vēl ilgi, jo iespēju patiešām ir daudz.
Pats šobrīd esmu aizrāvies ar vairākiem sociālajiem tīkliem internetā, tāpēc arī vēlējos papētīt, kā tas skar mūs visus.
Vai tiešām sociālie tīkli ir ieņēmuši mūsu dzīvē lielu popularitāti? Vai mēs spējam tam pretoties? Cik tālu tie attīstīsies? Kas būs nākotnē? Veicot pētījumu mēģināšu atbildēt uz šiem jautājumiem.
Mans mērķis ir izpētīt sociālo tīklu izplatību Valmieras jauniešu vidū un noskaidrot to apmeklētību pa sociālo tīklu kategorijām.
Esmu izvirzījis hipotēzi, ka Valmieras jauniešu vidū populārākie ir izklaidējoša satura sociālie tīkli.
Lai pierādītu savas hipotēzes patiesumu veikšu sekojošus uzdevumus:
1. Izpētīšu sociālo tīklu iedalījumu pa grupām;
2. Noskaidrošu populārākos sociālos tīklus un to funkcijas;
3. Noskaidrošu sociālo tīklu nākotni internetā;
4. Izveidošu anketu, lai noskaidrotu valmieriešu pieprasītākos sociālos tīklus;
5. Izdarīšu secinājumus no apkopotajiem datiem.
…