Valdījuma traucējuma novēršanas prasība un ar šādu traucējumu radīto zaudējumu atlīdzināšanas prasība ir pilnīgi patstāvīgas prasības. Kādā Senāta spriedumā īpaši uzsvērts, ka apstāklis, ka šīs prasības var apvienot, nebūt nenozīmē, ka tas prasītājam obligāti, arī jādara.
SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Šis darbs tika veltīts tam, lai vairāk iepazītos ar valdījuma jēdzienu un to veidiem. Valdījums ir personas faktiskā vara pār lietu, īpašuma tiesībai atbilstoša faktiska vara pār lietu, un valdījums pastāv, kad ķermeniska vai bezķermeniska lieta faktiski atrodas kādas personas pilnīgā varā. Pietam šī persona izrāda gribu ar šo lietu rīkoties līdzīgi kā īpašnieks. Referātā tika apskatīti valdījuma veidi, valdījuma iegūšana, izbeigšanās, kā arī valdījuma aizsardzība.
Valdījumu var iedalīt divos veidos, pēc objektīvajām pazīmēm, tas ir tiesīgs un prettiesisks valdījums un pēc subjektīvajām pazīmēm, tas ir labticīgs un ļaunticīgs valdījums. Lai varētu iegūt valdījumu ir nepieciešams pastāvēt abām valdījuma pazīmēm, faktiskai varai un gribai valdīt. Valdījumu var iegūt gan ķermeniskām, gan bezķermeniskām lietām. Jebkurš valdījums izbeidzas, ja trūkst kādas no valdījuma pazīmēm. Katrs valdījums ir uzskatāms par tiesisku un labticīgu, kamēr nav pierādīts pretējais un katru valdījumu aizsargā likums.
Rakstot šo darbu, es uzzināju daudz jaunu lietu par valdījumu, piemēram, to, kā valdījumu var iegūt un kā valdījums izbeidzas. Vēl uzzināju, kā valdījums var pastāvēt un bez kādām pazīmēm tas nevar pastāvēt. Un to visu es uzzināju galvenokārt no Latvijas Republikas Civillikuma otrās nodaļas „Valdījums”.
…