Zinātniski pētnieciskais darbs ir par vājdzirdīgo/nedzirdīgo cilvēku integrāciju dzirdīgo vidē. Šis temats mūsdienās ir ļoti aktuāls, jo cilvēkiem ar īpašām vajadzībām visā pasaulē tiek pievērsts arvien vairāk uzmanības. Pēdējos gados tas notiek arī pie mums, Latvijā. Latvijā ir pietiekoši daudz cilvēku ar dzirdes traucējumiem, lai par viņiem rūpētos un pievērstos viņu rehabilitācijai un integrācijai sabiedrībā. Liela nozīme ir jāpievērš vājdzirdības/nedzirdības iemesliem, diagnosticēšanai un pēc tam arī ārstēšanai, viņu sabiedriskajai dzīvei un aktivitātēm, nedrīkst aizmirst, ka nedzirdīgie, tāpat kā jebkurš cits cilvēks ir indivīdi un personības.
Latvijā nedzirdīgie bērni var apmeklēt specializētus bērnu dārzus, skolas Rīgā un Valmierā, arī Raiņa 8. vakara maiņu vidusskolu, kur ir korekcijas klases tieši vājdzirdīgajiem, šajā skolā viņi pat mācās dziedāt, nodarbojas ar melodeklamāciju.
Darba mērķis ir pierādīt, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām ir pilnvērtīgi sabiedrības locekļi, jo tas, ka viņi nedzird, nenozīmē, ka viņi ir labāki vai sliktāki par dzirdīgajiem. Lai sasniegtu darba mērķi, man jāpēta nedzirdīgo darba un izglītības iespējas, to, cik daudzi no viņiem tās izmanto, tas kā viņi pavada brīvo laiku, kā izklaidējas. Domāju, ka vajadzētu palasīt laikrakstus un izdevumus nedzirdīgajiem, ja sanāks laiks, paskatīties TV raidījumu „Kopā”.…