NOBEIGUMS
Zinātniski pētnieciskā darba ietvaros var secināt, ka jauniešu vajadzību apmierinātības pakāpe veidojas dažādu ārējo faktoru iespaidā, kā arī viņi paši patstāvīgi spēj izvērtēt savas prioritātes un apzināties tuvākās nākotnes mērķus. Apkopojot datus, var secināt dažādus faktus.
Mazpilsētas jauniešu galvenās ir sociālās un pašrealizācijas vajadzības, un neviens no šīs grupas respondentiem neuzskata par prioritāti citas vajadzības, piemēram, pašrealizācijas vajadzību, savukārt lielpilsētas jauniešiem galvenā ir vajadzības pēc drošības, kā arī sociāls vajadzības, jo neviens ne reizi nav atzīmējis sociālās vai citas vajadzības, tomēr var apgalvot, abu izlašu grupas uztraucas par sevi un savu nākotni.
Gan mazpilsētas, gan lielpilsētas jauniešu pamatvajadzību apmierinātības pakāpe stipri neatšķiras, tādēļ var apgalvot, ka abu pilsētu jaunieši ir nodrošināti ar cilvēka bioloģiskajām pamatvajadzībām (pārtiku, ūdeni utt).
Mazpilsētas jaunieši uztraucas par drošības garantijām mazāk, nekā lielpilsētas jaunieši un šīs vajadzības apmierinātības pakāpi ietekmē dažādi citi, apkārtējie faktori, piemēram, finansiālais stāvoklis vai ikdienas ārpus skolas aktivitātes.
Jauniešu sociālās vajadzības ir materializējušās par dažādiem priekšmetiem, ko cilvēce ir radījusi savā attīstības procesā, piemēram, elektroierīces, transporta līdzekļi uc, tādēļ gan mazpilsētas, gan lielpilsētas jaunieši ir neapmierināti ar savām sociālajām vajadzībām, attiecībā pret sabiedrību un apkārtējo vidi.
Jauniešu vajadzībai pēc prestiža apmierinātības pakāpi ir vieglāk apmierināt, dzīvojot mazpilsētā, savukārt lielpilsētas jauniešu apmierinātības pakāpi ir grūtāk apmierināt, jo lielpilsētas jauniešiem ir lielākas ambīcijas, it īpaši attiecībā uz prestižu un atzinību no citiem.
Abu pilsētu respondentu interesēs ir padarīt ne tikai pasauli, bet arī sevi skaistu, lai gan abām jauniešu grupām apmierinātības pakāpe atrodas neapmierinātības zonā, mazpilsētas jauniešiem ir jāuzzina veids, kā sevi vairāk pilnveidot, dzīvojot ārpus Rīgas.
…