Pēc daudzu menedžmenta speciālistu domām vadītāja autoritāte veidojas, pateicoties galvenokārt šādiem faktoriem:
Zināšanas
Vadītājam ir jābūt ar plašām zināšanām. Zināšanām jāaptver visas tās jomas, kas saistītas ar uzņēmuma iekšējo un ārējo darbību. Ir svarīgi, lai būtu pietiekamas zināšanas pamatražošanā, tas ir ražošanas tehnoloģijā, organizācijā, ekonomikā, socioloģijā. Tāpat būtu jābūt zināšanas citās ar uzņēmumu saistītās jomās, piemēram, jurisprudencē, grāmatvedībā, finansēs, ārējos sakaros utt.
Savas zināšanas vadītājam pastāvīgi jāpapildina un jāpilnveido, citādi vadītājs var atpalikt un atpaliks arī viņa vadītā sistēma uzņēmumā.
Darbaspējas
Ir svarīgi, lai vadītājs prastu materializēt savas zināšanas. Dažkārt gadās, ka vadītājam ir labas teorētiskas zināšanas, bet viņš tās neprot lietot praksē.
Darbaspējas ir atkarīgas no vadītāja veselības stāvokļa, attiecībām uzņēmumā, ģimenē, protams, arī no darba un sadzīves apstākļiem.
Vadītājam jāprot plānot savu laiku, lai vēlāk nerastos darba sastrēgumi laika trūkuma dēļ, kuru rezultātā varētu rasties kļūdas lēmumu pieņemšanā un vadīšanā.
Svarīgi, lai vadītājs neuzņemtos to, ko var veikt padotie. Tāpat vajadzētu paša iesāktu darbu pabeigt pašam, nevis uzticēt padotajiem.
Organizatoriskās dotības
Ir cilvēki ar izteiktām organizatora dotībām, var teikt iedzimtām, bet lielai daļai šīs organizatora dotības ir jāattīsta.
Lai sekmīgi lietotu savas organizatora dotības:
skaidri jāapzinās darbības mērķi;
jāiedvesmo darbinieki;
jāanalizē;
jāstrādā, lai sniegtu savus izvirzītos mērķus;
jāizprot strādājošo psiholoģija un jāprot efektīvi iedarboties uz padotajiem psiholoģiski;
jāprot organizēt apdoto darbu u.c.…