Manuprāt, mūsdienās arvien lielāka loma tiek piešķirta stratēģisko vadīšanas principu izmantošanai uzņēmuma sekmīgas darbības nodrošināšanā, tas ir tādēļ, ka uzņēmumu vadītāji = līderi, ar vien vairāk sāk domāt par uzņēmumu produktivitātes celšanu. Stratēģiskās vadīšanas principi sekmīgi var tikt izmantoti jebkura uzņēmuma vadīšanā, kas darbojas visdažādākajās jomās, uz kāda taktika tiek izmantota un kā uzņēmums redz savu uzdevumu no saka šī uzņēmuma vadītājs (menedžeris).
Jau kopš tā laika, kad cilvēki, lai sasniegtu konkrētus mērķus, sāka apvienoties grupās, radās nepieciešamība pēc menedžmenta, kas koordinētu individuālo darbību. Kopš tā laika sabiedrības arvien vairāk uzticas grupu darbam un kopš daudzās organizētās grupas ir kļuvušas ļoti lielas, menedžmenta uzdevums ir kļuvis jo svarīgāks.
Vadītāja darbība un loma uzņēmumā balstās uz vairākiem aspektiem un faktoriem – izvirzītie darbības mērķi, pozīcija pakļautajā darba kolektīvā – līderis vai vadītājs, vara un autoritāte. Visi šie jēdzieni savā starpā ir cieši saistīti, tomēr, ja par katru no šiem jēdzieniem runā atsevišķi, tad neizveidojas kopējā aina par prasībām pret vadītāju, lai vadītājs varētu optimāli izmantot visas savas darbības iespējas viņam jābūt visām šīm dotībām, kuras varētu izmantot menedžmenta vajadzībām.
Ir arī svarīgi, lai jebkurā organizācijā vai uzņēmumā, neatkarīgi no tā specializācijas un darbības nozares, tiktu realizēta efektīva un profesionāla tā vadīšana, jebkurā vadības nozarē (finanšu un resursu pārvaldība, cilvēku vadīšana).…