Vadītāja īpašības var iedalīt profesionālajās un individuālajās. Profesionālās īpašības ir spēja atrast labāko variantu uzdevuma atrisināšanai, spēja būt patstāvīgam domāšanā un operatīvi pieņemt pamatotus lēmumus un konsekventi nodrošināt to izpildi.[1., 117. lpp.] Pie vadītāja profesionālajām īpašībām pieskaitāmas: zināšanas (menedžmenta, pedagoģijā, psiholoģijā, nozares ekonomikā, reklāmā...) un prasmes (redzēt attīstības perspektīvu, uzstādīt un panākt mērķu izpildi).
Lai kļūtu par veiksmīgu menedžeri, Jums vajadzētu
būt:
Psihologam.
Organizatoram.
Draugam.
Skolotājam.
Ekspertam, uzdevumu sastādīšanā.
Līderim.
Cilvēkam, kas prot uzklausīt citus.
Menedžerus iedala 3 līmeņos:
Aukstākā līmeņa - tā ir salīdzinoši neliela administrācijas grupa, kas kontrolē organizācijas darbību Šie menedžeri pieņem lēmumus par jaunu objektu celtniecību, jaunu tirgu apgūšanu, jaunu produkcijas ražošanu.
Vidējā līmeņa - tā ir salīdzinoši liela menedžeru grupa, kas galvenokārt darbojas starp menedžeru zemāko un aukstāko līmeni. Amati ir nodaļas vadītājs, departamenta direktors. Darbs ir raksturojams divējādi. No vienas puses, viņi kontrolē un koordinē. No otras puses menedžeriem jāsagatavo informācijas augstākā līmeņa menedžeriem.
Zemākā līmeņa - darbinieki, kuri nav menedžeri. Tipiski amati zemākā līmeņa menedžeriem ir meistars uzņēmumā.[3., 24. lpp.]…