Kultūra - tas ir vērtību, ticējumu, tradīciju un dominējošo orientāciju sistēma, kas valda sabiedrībā. Katrai sabiedrībai ir sava kultūra, kas ietekmē ikdienas stilu.
Starpības starp kultūrām izpaužas arī orientāciju nesakrišanā par valsts, darba nozīmi, sievietes lomu sabiedrībā, gatavību riskēt un pat krāsu priekšroku.
Pētītāji noskaidroja, ka cilvēku problēmas, kas ir saistīti ar darbu citā kultūrā, parasti kļuva par neveiksmes iemesli. Tādēļ, lai gūtu panākumus, organizācijām un vadītājiem jānoskaidro kultūras starpības un atbilstoši mainīt uzvedību starppersonu kontaktos, stilu un lietišķās prakses un vadības metodes.
Vadītāja kultūras pamati ir agrāk uzkrātā darbības pieredze, zināšanas, enerģija, spēja lietišķi un līdzsvaroti risināt ne tikai parastus uzdevumus, bet arī sarežģītas problēmas.
Vadīšanas kultūra izpaužas visās vadītāja darbības jomās, to var vērtēt, piemēram, konstatējot, vai vadāmās sistēmas darbības parametri atbilst prasībām, kādas izvirza pareizi veidotai un racionāli funkcionējošai sistēmai. Galvenās no tām: mērķtiecība, viengabalainība, savstarpēja saistība, vadāmās sistēmas atklātums, dinamiskums un tieksme attīstīties.…