Mēs katrs esam atšķīrīgi, katrs ar savām īpatnībām, saviem raksturiem un mums katram piemīt savs vadīšanas stils.
Savā darbā es aplūkošu, cik dažādi var būt vadīšanas stili un cik tie krasi var atšķirties viens no otra. Tas ir tikai katra cilvēka ziņā, kādu metodi viņš izmanto, kāds stils viņam ir tuvāks. Šī referāta mērķis ir noskaidrot, kuru no vadīšanas metodēm izmantot, lai uzņēmums tiktu veiksmīgi vadīts.
Vadīšanas stils atkarīgs no izpildītāja sociāli psiholoģiskajām īpašībām (vecuma, dzimuma, kvalifikācijas profesijas, interesēm) un vadības hierarhijas līmeņa, vadīšanas veidiem un paņēmieniem, konkrētas darbības sfēras specifikas, vadības likumsakarību izmantošanas kvalitātes, prasību ievērošanas, kuras tiek uzstādītas vadītājam.
Man ļoti patika kāda amerikāņu psihologa doma:”..katrs cilvēks ar kaut ko līdzinās visiem, ar kaut ko līdzinās dažiem un ar kaut ko atšķiras no visiem”.
Vadīšanas stils ir tipisku un samērā stabilu paņēmienu kopums, ar kuriem vadītājs iedarbojas uz padotajiem, lai īstenotu organizācijas mērķus. Vadītāja stilu lielā mērā nosaka attiecības, kas valda starp vadītāju un padotajiem, kā arī vadītāja intelekts, vispārējais kultūras līmenis, rakstura īpašības utt.
Vadīšanas stilus var iedalīt:
Direktīvajā (autoritārais)
demokrātiskajā (koleģiālais)
liberālajā (konsultatīvais)
Vadītājs ne vienmēr izmanto noteiktu vadīšanas stilu tīra veida, viņš var pielietot divus vadīšanas stilus vienlaikus vai arī katru nosaukto izmantot izejot no situācijas.…