Šis referāts ir tapis ar mērķi, lai izprastu padoto vadīšanas veidus, to pozitīvās un negatīvās puses. Atklāt, kā savienot vadītāja spējas ietekmēt, zināšanas un prasmes, personiskās īpašības efektīvā vadīšanas stilā, jo vadītāja loma organizācijā ir ārkārtīgi svarīga, jo no tā ir atkarīga organizācijas nākotne.
Uzņēmējdarbība arvien vēl attīstās un organizāciju vadītāju darbā ir daudz nepilnību. Uzņēmējdarbības vadība ir aktuāla un ļoti nozīmīga, jo uz veiksmīgas nozares attīstības balstās visas valsts labklājība ,līdz ar to arī katra cilvēka individuālā labklājība šajā valstī ir atkarīga no augšupejoša biznesa. Veiksmīgs bizness pamatā ir atkarīgs no laba vadītāja, kurš spēj efektīvi pielietot savas spējas un var panākt, piedāvāt patērētājam kvalitatīvu pakalpojumu (preci), kā arī nodrošināt organizācijas darbiniekiem labvēlīgu sociālpsiholoģisko klimatu. Tikai apstākļos, kad visi ir apmierināti mūsu ekonomika var virzīties uz augšu.
Attīstoties menedžmentam, arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta organizāciju garīgajam potenciālam, tas tiek pielīdzināts organizācijas pamatkapitālam un tiek veikti attiecīgi ieguldījumi tajā. Tomēr atsevišķās sfērās šī joma vēl nav līdz galam izprasta un novērtēta, vēl joprojām var saskarties ar situāciju, ka organizācijā garīgais potenciāls nebūt nav pirmajā vietā, lai gan organizācijas darbība ir saistīta tieši ar to. Šajā procesā darba autore gribētu izcelt vadītāju kā procesa virzības vienu no galvenajiem elementiem. Tikai perfekts līderis – vadītājs personība ir tas, kurš ļauj noteikt apstākļu gaitu organizācijā. Īpaši izceļot vadīšanas prasmi, jo tā ir nozīmīga pašreiz, jo tikai labas vadīšanas rezultātā, varam būt pārliecināti par organizācijas stabilitāti un attīstību nākotnē.
Cilvēku darbība notiek kolektīvā – grupā, saistībā ar citiem darbiniekiem, līdz ar to notiek pastāvīga mijiedarbība darbinieku vidū. Nenoliedzami, organizācijas darbībā loma arī katram organizācijas darbiniekam. Savukārt, katram darbiniekam ir savs temperamenta tips, kā arī daudzi indivīda attīstību ietekmējoši faktori ( iedzimtas īpatnības, sociālā vide, iegūtās īpatnības, apkārtējā vide).…