Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:422498
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Anotācija    3
  Ievads    4
1.  Vadības stilu raksturojums    6
1.1.  Autoritārais vadības stils    6
1.2.  Demokrātiskais vadības stils    6
1.3.  Liberālais vadības stils    6
2.  Jauniešu vecumposma attīstības raksturojums    8
3.  Skolotāju vadības stili pedagoģiskajā saskarsmē    10
3.1.  Autoritārā audzināšana    10
3.1.1.  Pedagoģiskā takta trūkums, prasību uzstādīšana    11
3.1.2.  Nevienlīdzība, netaisnīgums    12
3.1.3.  Kultūrvides un subkultūras atšķirības    13
3.2.  Demokrātiskā audzināšana    14
3.3.  Liberālā audzināšana    15
  Secinājumi    16
  Izmantotā literatūra    17
Darba fragmentsAizvērt

Šī tēma – pedagoģijas vadības stili saskarsmē ar jauniešiem tika izvēlēta pēc sarunas ar kādu no vidusskolas skolotājiem. Un kā šis skolotājs izteicās, tad viņu – skolotāju praksē novērots, ka dažādas nesaskaņas un konflikti skolotāju – skolēnu attiecībās rodas tieši skolotāju vadības stilu dēļ.
Manuprāt, tēma ir ļoti aktuāla, jo pēc Ausmas Šponas: „ Lielākais vairums skolotāju veidojušies par profesionāliem pedagogiem autoritārā sabiedriskā iekārtā, kurā skolēns viennozīmīgi bija administratīvi pakļauts skolotājam. Tagad, veidojoties demokrātiskai sabiedrībai, skolotājs un skolēns veido līdztiesīgu sabiedrības partneru pozīciju.” [1;7] Un mūsdienās, šī tēma ir ļoti aktuāla, jo šāda pārkārtošanās skolotājiem nav vienkārša un tamdēļ rodas savstarpējās nesaskaņas un konflikti skolotāju – skolēnu saskarsmē. Tāpēc es izvēlējos šādu kursa darba tēmu.
Kursa darba bibliogrāfija tika veidota saskaņā ar pētījuma mērķi, tātad – ar pedagoģijas vadības stilu un saskarsmes teorijām. Izmantotie grāmatu termini – teorijas par saskarsmes konfliktiem, biheiviorisma teorija, skolotāju kļūdas, skolotāju darbība, mācīšanās vide, individuālās atšķirības, sodi u.c. (Geidžs, 1998). Skolu vēsturiskā veidošanās, vērtīborientācija, sociālā vienlīdzība, pašdisciplīna un autoritārais, demokrātiskais un liberālais skolotāju vadības stils (Balsons, 1992). Jauniešu vecumposma attiecību sarežģījumi ar skolotājiem, skolotāja „ideālais” tēls (Kons, 1985). Apskatītas arī teorijas – skolotāja taktiskums, nevienlīdzīga izturēšanās (Students, 19..), humāna, demokrātiska audzināšana, skola kā atbildīgākā audzināšanas iestāde, humāns, demokrātisks audzināšanas stils (Špona, 2001). Skolotāju saskarsmes stili, konflikti skolotājam starp skolnieku (Ильин, 2004). Šajā darbā izmantoju arī attīstības teorijas - Ēriks Ēriksons (Ā. Karpova, 1998) un grāmatas par vecumposmu psiholoģisko attīstību (G. Svence, 1999), (I. Puškarevs, A. Golubeva, 1999). Jauniešu konkrētā personiskā izpratne, vērtības, vērtīborientācija, humānistiskā psiholoģija, abpusējas tiesības (A.Šteinberga, 1999) un attieksmes (I. Beļickis, 2000). …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties