Ievads
Vācija ir lielākā pēc iedzīvotāju skaita un ekonomiski visspēcīgākā Rietumeiropas valsts. Valstī ir bagātīgi akmeņogļu un brūnogļu krājumi, kā arī atrodas lielākie rūpniecības izejvielu bāzi.
Galvenās nozares Vācijas ekonomikā ir mašīnbūve, ķīmijas rūpniecība, automobiļu ražošana, elektrotehnikas ražošana, pārtikas rūpniecība, kuģu būve, tekstilrūpniecība, kā arī dzelzs, tērauda un ogļu ieguve un pārstrāde. Vācija ir 3. lielākais lauksaimniecības produktu ražotājs Eiropas Savienībā aiz Francijas un Itālijas. Galvenie lauksaimniecības produkti ir kartupeļi, kvieši, mieži, cukurbietes, augļi un kāposti.
Neskatoties uz valsts augstu industrializācijas pakāpi, 1/3 no valsts teritorijas aizņem meži.
Pakalpojumu sektorā īpaši attīstīti ir finanšu pakalpojumu, tūrisma, tirdzniecības un komercpakalpojumu jomas.
Galvenās importa preces ir ķīmiskie izstrādājumi, transporta līdzekļi un elektroniskās komponentes. Vācijas ekonomika ir uz eksportu orientētā ekonomika. Tieši tāpēc 2009.gada krīze bija liels trieciens Vācijas ekonomikai.
Referāta mērķis apskatīt Vācijas ekonomikas attīstības īpatnībās un tendences, ekonomisko situāciju krīzes apstākļos, prognozes un risinājumus iziešanai no krīzes.
Pētījuma periods, galvenokārt, ir 2008. un 2009.gadi. Tāpat dots neliels ieskāts Vācijas nākotnes plānos (pārsvara ekspertu ekonomiskas prognozes 2010-2011.g.) Ekonomikas stāvokļa salīdzinājums vairākumā tiek veikts starp 2008 un 2009. gadiem, grafiku konstruēšanai izmantotais laika periods ir līdz 10.gadiem (1999-2009).
Referātā, galvenokārt, tika izmantotas salīdzināšanas un grupēšanas metodes. Informācijas pārskatāmībai tiek izmantoti grafiki un tabulas.
Referāta izmantotais materiāls pārsvarā tiek tulkots no vācu valodas, tāpēc gribu atvainoties par darbā pieļautam gramatiskajam un leksiskajam kļūdām.
…