Vācija ir bagāta, pārtikusi valsts. Populāro uzskatu, ka Vācijā dzīvo strādīgi, prasmīgi un apņēmīgi ļaudis, apliecina ne vien valsts industriālā varenība un ekonomiskā stabilitāte, bet arī citi nozīmīgi dzīves līmeņa rādītāji. Vācija lepojas ar attīstītu kultūru, izciliem sasniegumiem mākslā un elpu aizraujošam ainavām. Tāpēc tūristus šeit gaida patiesi lielisks ceļojums.Ģeogrāfiskais stāvoklis
Vācija vienmēr ir gribējusi piedalīties pasaules pārdalīšanā, tāpēc citas valstis uz atkalapvienoto Vāciju raugās piesardzīgi. Vāciju sadalīja 1945. g. Pēc apvienošanas 1990. g. Vācija ir viena no lielākajām Eiropas valstīm. Tā aizņem 356,2 tūkst. km2 jeb 5 – 6 reizes vairāk nekā Latvija, mazāk kā Francija, Spānija, Zviedrija, apmēram tik pat daudz kā Somija vai Norvēģija. Vācijā dzīvo gandrīz 81 milj. iedzīvotāju, tas ir, 20 reizes vairāk nekā Norvēģijā, 2 reizes vairāk nekā Polijā, vairāk nekā Francijā, Itālijā, Lielbritānijā.
Vācijai ir izeja uz divām jūrām, to šķērso svarīgi tirdzniecības ceļi, tai pieder daudz salas piekrastē. Vācija robežojas ar attīstītākajām Eiropas valstīm – Dāniju, Nīderlandi, Beļģiju, Luksemburgu, Franciju, Šveici, Austriju, kā arī ar Čehiju un Poliju.
Attālums starp Z un D robežām ir par dažiem desmitiem km garāks nekā attālums starp R un A robežām, proti, 850 km.…