“Japāna ir viena no Austrumāzijas zemēm Klusā okeāna Rietumu malā. To veido apmēram 3000 salas, no kurām apdzīvotas ir tikai kādas 600, un lielākā daļa iedzīvotāju koncentrēta uz četrām lielākajām. Lielākā ir Honsju sala, kur mīt apmēram puse Japānas iedzīvotāju. Daudzas japāņu tradicionālajai kultūrai raksturīgas parādības radušās Ķīnā, Indijā un Dienvidaustrumu Āzijas valstīs, kuras pielāgojuši savām vajadzībām ar vienīgi japāņu mentalitātei raksturīgo savdabību.
Arī augstais attīstības līmenis Japānā tiek raksturotas kā Japānai raksturgās tradīcijas. Te jāmin dzejas un glezniecības paņēmieni, arhitektūra, tējas ceremonija, kā arī reliģiskās tradīcijas, kuras aizgūtas no Ķīnas! Japānai raksturīga ir viena dominante- sumo cīņas. Arī samuraju un ņindzja dzimtene ir Japāna (8.)”
Japāņu kultūra un it sevišķi uzvedība arvien vairāk pietuvojas rietumu noteiktajiem standartiem, arī Ivars, kurš ir sajūsmināts par ceļojumu uz Japānu apliecināja, ka ir neizsakāmi patīkami, ka viss veikalu apkalpojošais personāls noliecas tikai tev, tādēļ, manuprāt, nevajadzētu šo rietumu ietekmes radīt un ir jāsargā katras kultūras tradīcijas.
Lai parādītu cik spēcīga, interesanta, savdabīga ir uzvedības kultūra Japānā un apgūtu kaut ko “orģinālu” izvēlējos rakstīt tieši par Japānu, austumos esošo zemi. …