Pirms mākslas un kultūras iestāžu apmeklējumiem vajadzētu neklātienē iepazīties ar attiecīgo mākslas nozari un konkrētu darbu vai kultūras pasākumu saturu un norisi. Te lieti noder atbilstoša literatūra, vārdnīcas, mācību grāmatas, publikācijas presē, recenzijas, prospekti, programmas, kā arī sarunas ar cilvēkiem, kuri šo mākslas vai kultūras pasākumu jau apmeklējuši un redzējuši. [3, 230] Mūsdienās gandrīz visu informāciju var atrast arī vispasaules tīmeklī – internetā. Gandrīz katrai kultūras un mākslas iestādei ir sava tīmekļa vietne. Aktuālākais jaunums ir tāds, ka turpmāk visās izrādēs, kurās aktieri smēķēs, tas būs jānorāda pie izrādes informācijas, tā varēs izvairīties no nepatīkamām situācijām, kad jūs aizvedat sievieti vai viesus uz izrādi un izejiet no tās smirdoši.
Pirms došanās uz mākslas un kultūras pasākumiem liela uzmanība veltāma personiskajai higiēnai. Ir patīkami, ja no cilvēka dveš svaigums, viegls un patīkams aromāts. Nepatīkami, ja cilvēks ir sasmaržojies, bet pirms tam nav kārtīgi nomazgājies vai arī drēbes ir piesvīdušas. Nav kulturāli pārāk stipri sasmaržoties. Ar smaržām nevajadzētu sasmaržināt drēbes, bet gan ķermeni.
Liela nozīme ir arī apģērbam, kādā mēs ierodamies operā, teātrī vai koncertā. Piemēram, uz kino iet parastā dienas apģērbā, bet uz teātri vai koncertu vajadzētu doties kādā svinīgākā tērpā.…