Mārketinga komunikācijā ir divpusējs process . No vienas puses tiek veikta iecerētā iedarbība uz mērķa vai citu auditoriju. No otras puses , tiek saņemta informācija par auditorijas reakciju uz veiktajām darbībām. Abas komunikācijas puses uzņēmumam ir vienlīdz nozīmīgas, un tikai to esamība un loģiska vienotība ir pamats tam, lai uzskatītu mārketinga komunikāciju par sistēmu.
Komunikācija var būt personīga un nepersonīga. Personīgo komunikāciju īsteno tirdzniecības personāls(aģenti , pārdevēji, piegādātāji, tirdzniecības pārstāvji), bet nepersonīgā komunikācija tiek īstenota ar reklāmas palīdzību, ar sabiedrisko attiecību starpniecību. Uzņēmuma uzdevums ir zināt , kādos gadījumos tieša tirdzniecības personāla darbība ir labāka un kādos gadījumos izmantot, piemēram , reklāmu.
Daudzi reklāmas aģenti darbojoties tiešajā tirdzniecībā, organizējot prezentācijas pārliecina klientus un gūst panākumus. Uzticību izraisošos faktorus autore izvēlējās pētīt , lai noskaidrotu uzticību izraisošos faktorus personīgajā pārdošanā, jo pārdevēji izmanto dažādas metodes ,lai pārliecinātu klientu iegādāties tieši šīs kompānijas preci. Rīkojot dažādas prezentācijas reklāmas aģents potenciālo pircēju var iepazīstināt ar preces īpašībām, tās paspilgtināt un parādīt. Bieži vien cilvēki prezentācijās pārliecināšanas iespaidā nopērk tādas preces, par kurām nebija iepriekšēja nodoma tās iegādāties. Veikt prezentāciju nozīmē klientam parādīt sadarbības izdevīgumu/labumu ar uzņēmumu un izdevīgumu/labumu no piedāvātā produkta izmantošanas[24;193] Prezentācijas parāda preces izdevīgumu un labumu.
Pētījumā” Uzticību izraisošie faktori personīgajā pārdošanā kā reklāmas veidā” tiek apskatīti dažādi personīgās pārdošanas veidi un prezentāciju reklāma, autore atzīmē kā galveno sekojošus momentus:
Hipotēze. Personīgajā pārdošanā viens no nozīmīgākajiem uzticību izraisošiem faktoriem ir pārliecinoša produktu prezentācija.
Pētījuma priekšmets: Personīgā pārdošana.
Metodes: Aptauja ar anketēšanas palīdzību, intervija.
Pētījuma objekts:(respondentu skaits):60 dažāda vecuma un dzimuma cilvēki.
Pētījuma koncepcija (autors):Teorijā autore balstījās uz I.Gaipeles, G.Stražonova,K. Nelkes, V.Praudes un J.Benčikova, Dž.Blaita, M.Zavadska , metodikā- A.Vorobjova darbiem.
Darba mērķis : Noskaidrot uzticību izraisošos faktorus personīgās pārdošanas veidā.
Uzdevumi: Izpētīt literatūru, izstrādāt anketu, veikt anketēšanu un apkopot rezultātus.…