Pētījuma objekts – iekšējās komunikācijas procesi uzņēmumā.
Pētījuma priekšmets – sia „X” iekšējie komunikācijas procesi un to pielīdzinājums teorijai.
Pētījuma mērķis – izpētīt uzņēmumam iekšējo komunikāciju procesu un dot savus ieteikumus komunikācijas procesu uzlabošanai.
Sabiedriskās attiecības tiek definētas kā – Vadības funkcija, kas novērtē sabiedrības attieksmi, identificē uzņēmuma vai indivīdu politiku un veic plānotas darbības lai veicinātu sabiedrības pieņemšanu un izpratni par uzņēmumu vai indivīdu.
SA funkcijas saskaņā ar Fraser P. Seitel ir:
Mēdiju attiecības
Plānošana
Padom došana vadošajam menedžmentam lēmumu pieņemšanā darbā ar sabiedrību
Izpēte
Publicitātes veicināšana.
Marketinga komunikācijas
Vietējās sabiedrības attiecībās/komunikācijas
Uzņēmuma iekšējās komunikācijas
Lobisms
Investoru attiecības
Speciālās sabiedriskās attiecības. Ietver krīzes komunikācijas utt.
Publiskās attiecības un situāciju menedžments
Interneta attīstība, izpēte utt.
Šajā darbā vēlējos apskatīt tieši šo iekšējo komunikāciju jomu, kā vienu no būtiskas sabiedrisko attiecību jomas virzienu. Diemžēl Latvijā vēl aizvien sabiedriskām attiecībām lielākajā sabiedrības daļā tiek piedēvētas vien mēdiju attiecību funkcija. Ar šo darbu vēlos uz reāla uzņēmuma pamata paanalizēt tajā notiekošos iekšējo komunikāciju procesus, kā arī pēc nepieciešamības veikt kādus ierosinājumus, tādejādi parādot sabiedrisko attiecību iespējamo ieguldījumu reālā uzņēmuma ikdienas dzīvē.
Uz šī uzņēmuma piemēra vēlos veikt pētījumu par to kā jauns, strauji augošs uzņēmums ievieš dzīvē mūsu Latvijas biznesa videi visai radikālu menedžmenta struktūru. Kā to pieņem darbinieki. Vai šāda uzņēmuma struktūra tiek veiksmīgi ieviesta un attaisno vadības izvirzītos mērķus?
Un cik liela nozīme šajā gadījumā ir komunikatīvajiem procesiem.…