Mārketings skar mūsu ikdienu un tam ir svarīga loma cilvēku dzīvē.
Tomēr pāreja uz tirgus ekonomikas vadīšanas principiem un metodēm nav nemaz tik vienkārša. Samērā zema iedzīvotāju maksātspēja samazina pieprasījumu pēc precēm un kavē tirgus attīstību. Mūsu tirgus vēl nav pietiekoši piesātināts ar plaša sortimenta kvalitatīviem produktiem. Tāpēc ir nepieciešams orientēties tirgus jautājumos. Ir jāzina, kas ir tirgus, kas tajā darbojas, kā tas funkcionē, kādas ir tā prasības. Zināšanas mārketingā ļauj saprātīgi uzvesties kā patērētājam arī pērkot to pašu gaļas produkciju.
Mārketinga galamērķis ir pircējs ar savām vajadzībām, tieksmēm un šaubām. Svarīgi ir paredzēt rīcību, lai izturētu konkurences cīņā par patērētājiem, kuri atšķiras cits no cita pēc vecuma, ienākuma līmeņa, izglītības, gaumes un stila. Tie nav vadāmi un kontrolējami, bet tas ir jāņem vērā, pieņemot lēmumu par to vai citu preču pārdošanu.
1. Tirgus izpētes nepieciešamība uzņēmumā
1.1. Tirgus izpētes būtība
Katra uzņēmuma tirgus mērķis ir panākt līdzsvaru starp pieprasījumu un saražotās produkcijas piedāvājumu, tas ir arī ļoti svarīgs faktors uzņēmuma SIA’’Ozolāji cūkaudzētava’’ turpmākai attīstībai. To var arī definēt par aktivitāti, kas izmainot procesus tirgū, virzīta uz patērētāju vēlmju un vajadzību apmierināšanu, radot ražotājam peļņu.
Uzņēmuma ir jāveido tāds produkts, kuru var pārdot, un nevis noiets tam, ko var izgatavot. Tātad ir jāparedz tāda produkta izgatavošana, par ko, pētot patērētāju vajadzības, ir zināms, ka tas var tikt pārdots.…