Efektīvai firmas funkcionēšanai mūsdienu etapā nepieciešami cilvēku resursi. Pats galvenais un būtiskākais priekšnosacījums ir un paliek darbinieku nozīme uzņēmumā. Šodienas apstākļos darbiniekiem vajadzētu apzināties, ka viņi ir svarīgs faktors visā ražošanas procesā. Uzņēmuma peļņa un pašu darbinieku labklājība ir atkarīga no viņu darba ražīguma. Tas nozīmē, ka vadītājam ir jānodrošina darbinieku tālāka izglītošana un pilnveidošana. Ja būs šī savstarpējā sapratne starp darbinieku un darba devēju, tad tas noteikti sekmēs uzņēmuma attīstību un līdz ar to paaugstināsies ekonomiskie un sociālie rādītāji valstī.
Runājot par cilvēku resursu pārvaldi, mēs saskaramies ar tādu profesiju kā personāla menedžeris. Personāla menedžeris ir jauna profesija, kas radās pagājušā gadsimta beigās. Speciālistu darbam ar personālu rašanās, kuri ir sagatavoti socioloģijas un psiholoģijas jomā, nozīmēja īstu revolūciju kadru darba tradicionālās formās.
Ja līdz tam kadru darbs bija atšķirīga līmeņa lineāru vadītāju funkcija, kā arī kadru dienestu darbinieku (un vadītāju), kas nodarbojas ar pārvaldes, kontroles un rīkotāju (administratoru) darbību, tad pārvaldes (štāba) funkcijas rašanos, kas ir saistīta ar organizācijas kadru potenciāla pienācīga līmeņa pienācīgu nodrošināšanu, būtiski paplašināja uzdevumu diapazonu un paaugstināja šī menedžmenta virziena nozīmi.…