Uzņēmuma līgumos, kā jau visos līgumos ir nepieciešami pušu paraksti, savādāk līgumam nebūs juridiska spēka, kā arī noslēgšanas datums un ar kuru datumu līgums stājas spēkā un uz cik ilgu laiku.
Ja uzņēmuma līgums netiek pienācīgi pildīts, tad puses var vienoties un to paredzēt arī līgumā par soda sankcijām. Viena no šādām sankcijām ir līgumsods. LR. CL. 1716. pants nosaka, ka līgumsods ir pametums ko persona cieš ar savu saistību, ja persona šo saistību neizpilda vai neizpilda to pienācīgi. Līgumsodu var pievienot jebkuram līgumam un to var izteikt gan naudā, gan kā citādi.
SECINĀJUMI
Uzņēmuma līgums ir ļoti līdzīgs darba līgumam. Uzņēmuma līguma raksturīga iezīme ir tā, ka uzņēmējam darbs jāveic ar saviem darba rīkiem un ierīcēm , pasūtītājam nav pienākums tos gādāt. Uzņēmuma līgumu slēdz divas puses uzņēmējs un pasūtītājs. Uzņēmuma līguma priekšmets ir veicamie darbi. Uzņēmuma līgums ir atlīdzības līgums, kurā var tikt noteikta atlīdzība gan naudā, gan citā veidā.
Uzņēmēja pienākums ir izpildīt pasūtījumu saskaņā ar līgumu, savukārt, pasūtītājam jāpieņem uzņēmēja izpildītais pasūtījums un iepriekš jāpārbauda pasūtījums. Pasūtītāja pienākums ir samaksāt par pasūtījumu, tiklīdz tas tiek atzīts par labu un izpildītu.
Uzņēmuma līgumus var slēgt gan fiziskas, gan juridiskas personas, šī darījuma dalībnieki būtu tiesībspējīgi un rīcībspējīgi.
…