Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:626296
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Uzņēmuma kultūra, tās līmeņi un pamatnostādnes    4
2.  Ētikas klimats uzņēmumā, tā tipi    6
3.  Tikumu ētika    7
  Nobeigums    8
  Izmantotās literatūras un citu avotu saraksts    9
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums
Tēma par biznesa ētiku, uzņēmuma kultūru, ētikas klimatu uzņēmumā un tikuma ētiku ir plaša, filozofiska, strīdīga un neizmērāma skaitļos. Tās ir kategorijas, kuras nepieciešams ne tikai ieviest praktiskajā darbībā, bet arī stingri ievērot un pilnveidot, jo biznesa ētika ir savstarpējās attiecības un morāles principi. Biznesa ētika katrā uzņēmumā vai valstī, tāpat kā katram cilvēkam ir individuāla un atšķirīga, bet tomēr jābūt vienojošam motīvam – morāles kodeksiem, kā godīgums, precizitāte, taisnīgums u.c.
Ētikas uzdevums biznesā ir paaugstināt profesionālās darbības efektivitātes līmeni, humanizēt biznesa attiecības, stiprināt uzņēmumos strādājošo un profesionālajās asociācijās iekļauto cilvēku integritāti un solidaritāti, garantēt uzņēmuma vai profesijas godu un labu reputāciju sabiedrībā. Šim nolūkam, ievērojot biznesa kā īpašas sabiedriskas parādības un noteiktas biznesa nozares specifiku, uzņēmumiem jāturpina izstrādāt savus profesionālās ētikas kodeksus. To ievērošana mūsdienās tiek uzskatīta par svarīgu profesionālās piemērotības pazīmi. Šie kodeksi kalpo kā ceļvedis praktiskajā darbībā. To nepieciešamība ir izskaidrojama ar to lielo ietekmi, ko bizness, kas brīvā tirgus ekonomikas apstākļos, veido sabiedrības ekonomiskās dzīves pamatu, atstāj uz valsts sociālo, politisko un kultūras dzīvi, kā arī starptautiskajām attiecībām. Tiem ir arī tīri praktiska nozīme biznesā efektivitātes paaugstināšanā.
Lai arī kur cilvēki strādātu, tiem ir jāievēro augsti biznesa ētikas standarti un godīga attieksme pret visiem saviem biznesa partneriem. Tas, piemēram, nozīmē to, ka jāgarantē konfidencialitāti attiecībā uz biznesa partneru komercnoslēpumiem un cita veida konfidenciālu, ar biznesu saistītu informāciju, kas nonākusi cilvēku rīcībā, pildot darba pienākumus. Uzņēmējiem godīgi un ētiski jāpiedalās konkurencē un jāstrādā saskaņā ar spēkā esošajiem konkurences normatīvajiem aktiem un citiem likumiem. Uzņēmējiem jācenšas izvairīties no situācijām, kurās personīgās intereses var nonākt konfliktā ar sabiedrības interesēm. Arī attiecības ar klientiem jāveido uz godīguma un uzticēšanās pamata. Pret saviem piegādātājiem un sadarbības partneriem jāizturas godīgi, ievērojot vienlīdzības principu, izraugoties viņus pēc viņu nopelniem, pretī sagaidot to, ka viņi ievēros uzņēmēju prasības attiecībā uz darbu izpildi. Visās attiecībās ar klientiem un piegādātājiem jāvadās pēc ētikas principiem, jo tikai tad var sagaidīt ekonomikas augšupeju un attīstību.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties