Energoresursu taupīšana mūsdienās kļūst aizvien aktuālaka tēma ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē, jo, pieaugot patērētās elektroenerģijas apjomam, nākotnē var nepietikt jaudas elektroenerģijas pieprasījuma apmierināšanai. Ekonomisko spuldžu izmantošana ir viena no iespējām kā ietaupīt elektroenerģiju, kā arī vienlaicīgi tā ir saistīta ar vides problēmu risinājumu, jo augsta un neefektīva elektroenerģijas patērēšana veicina siltumnīcas efektu un līdz ar to – nelabvēlīgas klimata izmaiņas pasaulē.
Eiropas Komisija 2006.gada 19.oktobrī pieņēma rīcības plānu energoefektivitātes jomā, kurā ir noteikts mērķis „līdz 2020. gadam par 20 % samazināt primārās enerģijas patēriņu.” [5.2.] 2007.gada martā par kvēlspuldžu aizliegšanu visā Eiropas Savienībā vienojās 27 dalībvalstu līderi. Šobrīd Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu līdz 2009.gadam izstrādāt kārtību, kādā visām dalībvalstīm veicama pāreja no parastajām kvēlspuldzēm uz energoefektīvajām spuldzēm. Tas nozīmē, ka pārskatāmā nākotnē kvēlspuldžu lietošana tiks pārtraukta un visiem patērētājiem būs jāpāriet uz ekonomiskāku spuldžu lietošanu. „Tradicionālās kvēlspuldzes ir izteikti energoneefektīvas, jo no to patērētās enerģijas tikai 5% tiekot izmantoti gaismas radīšanai, pārējie aizplūst gaisā siltuma veidā” [5.3.]. Savukārt, ekonomiskās spuldzes patērē elektroenerģiju līdz pat 80% mazāk kā kvēlspuldzes, līdz ar to kopējais elektroenerģijas ietaupījums būs iespaidīgs, ja visi patērētaji pārstās lietot neekonomiskas spuldzes. „Pēc Eiropas Komisijas sniegtajiem datiem šāds ietaupītais elektrības daudzums tīri matemātiski atbilst 10 miljoniem mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam” (turpat). Tomēr jārēķinās, ka pāreja uz ekonomiskajām spuldzēm nenotiks viena gada laikā, bet pakāpeniski, katrā Eiropas Savienības dalībvalstī šie ieviešanas termiņi var atšķirties un tas var ilgt līdz pat 2015.gadam. Ir valstis, kuras ir paziņojušas, ka plāno pāriet uz ekonomiskajām spuldzēm ātrāk, piemēram, „Īrija ir pirmā ES valsts, kas nolēmusi aizliegt kvēlspuldžu tirdzniecību jau no nākamā gada janvāra.” [5.4.]
Pamatojoties uz augstākminētā temata aktualitāti, šī studiju darba mērķis ir izstrādāt mārketinga darbības plānu uzņēmumam, kas nodarbojas ar ekonomisko spuldžu tirdzniecību Latvijas teritorijā un vēlas šo darbības virzienu aktīvāk attīstīt nākamajā gadā.
Ierobežotā darba apjoma dēļ tiks analizēts tikai viens uzņēmuma darbības virziens – spuldžu pārdošanas veicināšana privātpersonām.
Darbs tiek izpildīts individuāli.…