Uzņēmējdarbība ir valsts saimnieciskās darbības pamats. Jebkuras valsts politiskā stabilitāte ir atkarīga no ekonomiskās kārtības un uzplaukuma, tas nozīmē vēlmi pēc materiālās labklājības, kas ir kļuvusi par mūsdienu cilvēka vajadzību un to ka ekonomiskās kategorijas pārņem arvien plašākas dzīves sfēras, cilvēku domāšanu un rīcību.
Uzņēmējdarbību Latvijas Republikā regulē speciāli normatīvie akti, tai skaitā likums „Par uzņēmējdarbību”, „Par Latvijas Republikas Uzņēmuma reģistru”, „Par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību”, „Par akciju sabiedrībām”, un tā tālāk. Savukārt likums „Par grāmatvedību”, „Par uzņēmuma gada pārskatiem” norāda kā, kādā veidā jākārto grāmatvedība un jāsastāda finanšu pārskati uzņēmumā.
Tā kā finanšu pārskatu lietotāji var izmantot finansiālā stāvokļa analīzes rezultātus svarīgu vadības lēmumu pieņemšanā, ieguldījumu izdevīguma novērtēšanā, nodokļu aprēķināšanas un nomaksas pareizības kontrolē, ir svarīgi ievērot un pieturēties pie finanšu pārskatu analīzes metodikas pamatprincipiem.
Autors uzskata, ka ekonomiskās analīzes aktualitāti nosaka saspringtā situācija preču un pakalpojumu tirgū.
Kursa darba uzdevums- atklāt finanšu gada pārskata sastāvdaļas. Analizēt finanšu gada pārskata sastāvdaļas.
Kursa darba mērķis- analizēt un izpētīt uzņēmuma finanšu gada pārskata stuktūru. …