Uzņēmējdarbības praksē Latvijā arvien lielāka vērība tiek pievērsta uzņēmuma finansiālas stabilitātes kontrolei, tendencēm, kā arī riska vadīšanas procesam. Tāds intereses pieaugums pastāv, jo sekojot līdzi finansiālajai stabilitātei, kontrolējot to, kā arī veicot riska vadību ir iespējams izvairīties no finansiālajiem zaudējumiem, nodrošināt akcionāru ieguldījuma vērtības pieaugumu un kreditori vai investori labprāt piešķirs finansu līdzekļus, ja uzņēmuma finansiālais stāvoklis būs stabils.
Ar risku moderna uzņēmuma vadības teorija saprot nenoteiktus nākotnes notikumus, kas varētu ietekmēt organizācijas stratēģisko, darbības un finansiālo mērķu sasniegšanu. Parasti uzņēmumu vadītāji meklē atbildi uz jautājumu - kādi riski varētu apdraudēt uzņēmumu?, tomēr ne mazāk svarīgi ir apsvērt ari vai pietiekami riskējam?.. Atbilde uz šo jautājumu pavērtu iespējas koncentrēties uz uzņēmuma darbības uzlabošanu.
Darba mērķis:
Izpētīt uzņēmuma finansiālās stabilitātes kontroles formas un finanšu risku pārvaldību.
Darba uzdevumi:
1.noskaidrot vai Latvijas Republikā pastāvošajā normatīvo aktu sastāvā pastāv likums, kas paredz noteikumus uzņēmuma finansiālās stabilitātes nodrošināšanai un kontrolei;
2.iepazīties ar teorētisko bāzi, uz kuras balstoties tiek veikta finansiālās stabilitātes analīze uzņēmumā;
3.noskaidrot finanšu riska klasifikāciju un tā veidus;
4.iepazīties ar finanšu riska vadības procesu;
5.noskaidrot finanšu riska samazināšanas metodes;
6.sniegt secinājumus.…