Saimnieciskā subjekta – uzņēmuma – ekonomikas pamatu nosaka ražošanas attiecības, kas izpaužas naudas līdzekļu aprites veidā. Naudas līdzekļu apritē iesaistās uzņēmējadarbībā, kredītos, aizdevumos ieguldītie līdzekļi un no produkcijas vai pakalpojuma realizēšanas saņemtie naudas līdzekļi.
Pietiekams naudas līdzekļu daudzums ir viens no uzņēmuma normālas darbības priekšnosacījumiem. Uzņēmuma finasiālā darbība ir nedalāmi saistīta ar materiāli tehnisko sagādi, produkcijas ražošanu un sniegšanu. Tāpēc uzņēmuma finansiālā darbība jāveido tā, lai nodrošinātu ražošanas un komercialā cikla norisei nepieciešamos finanšu resursus.
Finansiālie ierobežojumi regulē uzņēmēju darbības, izstrādājot jaunas tehnoloģijas, mārketinga stratēģijas, ražošanas programmas utt. Neadekvāta finanšu problēmu un iespēju novērtēšana ir spējīga iznīcināt jebkuru labu uzņēmējdarbības ideju. Savukārt nepamatots vadības lēmums finanšu jomā var uzņēmumu novest līdz bankrotam. Tapēc ir būtiski un svarīgi, lai, pieņemot finanšu lēmumus, vadītāji varētu balstīties uz finanšu pārvaldības principiem.
Viens no uzņēmuma finanšu pārvaldības būtības un satura veidojošiem elementiem ir finansēšanas avoti. Lai veiksmīgi darbotos, uzņēmējiem ir nepieciešams zināt kā, no kurienes, cik un kādā veidā var piesaistīt līdzekļus. Tieši šie jautājumi tiks apskatīti kursa darbā.
Darba mēŗkis ir izpētīt izvēlētās tēmas teorētisko bāzi un praktisko pielietojumu.
Darba uzdevumi – sameklēt nepieciešamo informāciju, apkopot to, izdalīt būtiskāko, savest paralēles starp teoriju un praksi.
Darba mērķa sasniegšanai tiks izmantotas kā teorētiskās, tā arī empīriskās pētīšanas metodes – statistika, ekspertu metode.
Darba pamatā ir izmantoti mācību līdzekļi, kā arī interneta resursi.…