Lielākā daļa Latvijas uzņēmēju uz jautājumu, kāpēc viņi sākuši biznesu, atbild, ka vilina iespēja nopelnīt un sasniegt daudz vairāk nekā algotā darbā. Viņi rēķinās arī ar to, ka vienlīdz neierobežoti var būt zaudējumi, tomēr izvairās pieņemt Rietumvalstīs tik populāro nostāju – nav vērts nopūlēties savā biznesā, bet labāk būt darba ņēmējam. Kas gan nekait pulksten piecos beigt darbu, izdzert pudeli alus un bezrūpīgi doties mājup…
Lai arī sākt uzņēmējdarbību mūsdienās ir daudz grūtāk nekā pirms vairākiem gadiem kaut vai daudzo atļauju dēļ. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka mēnesī Latvijā tiek reģistrēts 500 – 750 jaunu uzņēmumu.
Jautājums, kā sākt uzņēmējdarbību, ir aktuāls, bet tie, kuri jau vairākus gadus nav tikuši tālāk par šo jautājumu, diez vai vispār kļūs par uzņēmējiem. Uzņēmējs ir universāls jēdziens. Gluži kā komponistam, kuram jāsacer gan opera, gan rokenrols, uzņēmējam jāspēj viss. Galvenais ir process – uzsākt un noturēties, sasniegt jaunu pakāpi un atkal noturēties. Sākums bieži vien rodas nemanot, piemēram, pārdevējs nolemj norobežoties no līdzšinējā darba devēja un dibināt savu veikalu.
Kaut gan zinot to, ka drīzumā stāsies spēkā jaunais Komerclikums, kas turpmāk regulēs visu, ar uzņēmējdarbību saistītu darbību, es aprakstīju jauna uzņēmuma dibināšanas nosacījumus, tiesiskos noteikumus pēc pašreiz spēkā vēl esošiem likumiem un normatīvajiem aktiem.
Studiju darba mērķis ir aprakstīt un analizēt jauna uzņēmuma dibināšanas un organizēšanas koncepciju, izmantojot dažādu literatūras avotus. …