Šī kursa darba mērķis ir izpētīt uzņēmējdarbības vidi Latvijā un valsts lomu uzņēmējdarbības veicināšanā.
Lai sasniegtu mērķi, nepieciešams veikt šādus uzdevumus:
1.Apgūt uzņēmējdarbības vides teorētiskos aspektus – noskaidrot, kas ir uzņēmējdarbības vide, kādi faktori to veido;
2.Atrast dažādus izziņas materiālus par uzņēmējdarbības vidi Latvijā, vērtēt, kā tās faktori mijiedarbojas un secināt, vai Latvijā ir labvēlīga vide uzņēmējdarbībai
3.Iepazīties ar dokumentiem, kas liecina par valsts lomu uzņēmējdarbības veicināšanā – plāniem, programmām, likumiem;
4.Analizēt statistiskos un citus pārskatu datus par uzņēmējdarbības vidi un tās attīstību;
5.Formulēt secinājumus par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un par valsts ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi.
Kursa darbs sastāv no teorētiskā materiāla apskata par uzņēmējdarbības vidi un uzņēmējdarbības vides attīstības politikas uzdevumiem, informācijas par uzņēmējdarbības veicināšanas aktuālajiem pasākumiem ar statistiskiem datiem un pielikumiem.
Kursa darbs izstrādāts atbilstoši LLU Uzņēmējdarbības katedras metodiskajiem norādījumiem par kursa darbu izstrādāšanu.
izmantoti LR likumi, LR ministriju mājas lapas internetā, tur publicētie raksti un dokumenti, dažādi uzņēmējdarbības mācību literatūras avoti, statistikas dati no interneta, raksti laikrakstos, žurnālos.
Uzņēmējdarbība ir ilgstoša vai sistemātiska, pašiniciatīvas ierosināta saimnieciska darbošanās un kapitāla ieguldīšana, kas vērsta uz preču ražošanu, pārdošanu vai pakalpojumu sniegšanu, lai gūtu peļņu. [.]
Tās pamatā ir personīgās intereses ar galveno mērķi – peļņas gūšanu, kuras realizējot, neapzināti tiek apmierinātas visas sabiedrības vajadzības.
Uzņēmējdarbības vide – objektīva realitāte; no cilvēka gribas neatkarīgu saimniecisku, juridisku, administratīvu, ekoloģisko, demogrāfisko un citu nosacījumu un procesu reāla eksistence; aktīvu saimniekošanas subjektu, objektu, procesu un spēku, to attiecību kopums. Izšķir uzņēmējdarbības mikrovidi un makrovidi. Uzņēmējdarbības vide var būtiski ietekmēt uzņēmumā notiekošos procesus – preču un naudas plūsmu, kas savieno gan uzņēmuma iekšējās norises gan tā sakarus ar ārpasauli – tirgu un valsti. …