Ekonomikas ministrija uzsver, ka, lai uzlabotu pozīcijas nākamajos pētījumos, ir nepieciešamas pārliecinošākas reformas tajās jomās, kurās joprojām būtiski atpaliekam no citām valstīm, piemēram, tiesu varas un tieslietu sistēmas efektivitātē, kā arī būvniecības saskaņošanas procesā. Tāpat jāturpina darbs, pārskatot uzņēmējdarbību regulējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes sniegtos pakalpojumus, nodrošinot efektīvu institucionālo un normatīvo aktu ietvaru uzņēmējdarbībai. Reformas un investīcijas veicamas arī izglītības kvalitātes nodrošināšanai, valsts pārvaldes efektivitātes uzlabošanai, infrastruktūras kvalitātes paaugstināšanai, veicot arī apjomīgākas privātās un publiskās investīcijas pētniecībā un attīstībā. No visu minēto reformu īstenošanas kvalitātes un ātruma būs atkarīga turpmāka Latvijas uzņēmējdarbības vides un ekonomikas konkurētspēja.
Lai nodrošinātu uzņēmējdarbības veikšanai, vietējo un ārvalstu investīciju piesaistīšanai labvēlīgu vidi, valsts attīstības politikai jāturpina darboties un attīstīties nemitīgi, atlābt nedrīkst ne mirkli, jo, kā jau noskaidrojām, veiksmīgai attīstībai nepieciešama stingra uzraudzība un vieda pieeja.
SECINĀJUMI
Uzņēmējdarbības vide ir sarežģīts un nozīmīgs mehānisms, kas jāizpēta uzsākot uzņēmējdarbību. Iepazīstoties ar visiem vides komponentiem, iespējams izvairīties no neveiksmēm, vai vismaz sagatavoties tām.
Neskatoties uz neveiksmīgo pozīcijas zaudēšanu šogad Doing Business pētījuma rezultātos, Latvijas uzņēmējdarbības vide tiek raksturota kā auglīga un investoriem pievilcīga.
Latvijas valsts valdības izstrādātais uzņēmējdarbības vides uzlabošanas plāns vien jau liecina par nopietnu pieeju vides uzlabošanā.
…