Mēs šobrīd dzīvojam sarežģītā laikā. Latvija septiņpadsmit gadus pēc neatkarības atjaunošanas pārdzīvo periodu, kad tauta neapmierinātībā ar ekonomisko situāciju valstī, netaisnīgo nodokļu politiku un sadales mehānismu, pieaugošo nabadzību un dzīves dārdzību, izteikto plaisas veidošanos starp valdību un vairumu valsts iedzīvotāju, starp bagātajiem un trūcīgajiem iziet ielās un sāk izteikt protestus „lietussargu revolūcijas”, parakstu vākšanas grozījumu ierosināšanai Satversmē un „Pensiju likumā” un citu veidu aktivitātēs. Nupat pēc formāli ļoti strauja tautsaimniecības attīstības posma sākušas izpausties „atdzišanas” un „piezemēšanās” tendences, kas draud ar iekšzemes kopprodukta pieauguma tempa krasu samazināšanos, bet savā ikdienā daudzi būs spiesti to izjust bezdarba pieauguma, ienākumu sarukšanas un pat bankrotu veidā kā mājsaimniecību, tā arī uzņēmumu līmenī.
Ja nedaudz aizdomājamies, katrs no mums vistiešākajā veidā ir saistīts ar kādu uzņēmumu, kas , savukārt, iekļaujas veselumā, kurš aptver ikkatru sabiedrības dzīves jomu, tas ir, uzņēmējdarbībā, jo kā tad veidojas mūsu dzīves ritms? Lielākā daļa ik dienu dodas uz darbu, būdami darba ņēmēju statusā, citi ieguvuši šādas tiesības un paši algo darbiniekus, daļa apgūst zinības kādā izglītības iestādē. Katra tāda saimnieciska vienība ir pamatelements uzņēmējdarbības shēmā, tāpēc arī katrs no mums tajā dod sava veida ieguldījumu un mums ir svarīgi, kādas ir uzņēmējdarbības attīstības iespējas, tendences un perspektīvas Latvijā. Uzņēmējdarbība ikvienā valstī ir galvenais tautsaimniecības stūrakmens.
Uzņēmīgs cilvēks, kādam, spriežot pēc vārda „uzņēmējdarbība” skanējuma, neapšaubāmi jābūt indivīdam, kurš vēlas dibināt uzņēmumu un vadīt to, nodrošinot dzīvotspēju visai svārstīgajā un nežēlīgajā biznesa vidē, ir vairākas nozares jeb sfēras, kurās iespējams darboties, kā arī var izvēlēties sev piemērotāko uzņēmējdarbības formu no tām, kas paredzētas Latvijas likumdošanā. To, kādu darbības formu būtu lietderīgāk izraudzīties un reģistrēt, ietekmē vairāki priekšnosacījumi, piemēram, joma, kurā ir vēlme uzsākt aktivitātes, pieejamo resursu apjoms, dibinātāju skaits.
Gatavojot kursa darbu par tēmu „Uzņēmējdarbības sfēras un veidi”, vēlos īstenot šādu mērķi: paplašināt savas zināšanas un izpratni, gūt pilnīgu priekšstatu par uzņēmējdarbības jomām un veidiem, ko akceptē Latvijas likumdošana, kā arī iepazīt un izpētīt sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Šaurītes” darbību kursa darba tēmas kontekstā.…