1.uzdevums - Uzņēmums izgatavo divus dažādu izstrādājumu veidus: "A" un "B". Izmantojot lineārās programmēšanas metodi, aprēķināt grafiski un analītiski izstrādājumu "A" un "B" tādu ražošanas apjomu, lai uzņēmums gūtu maksimālo ieņēmumu. Aprēķināt arī maksimālā ieņēmuma summu.
Viena "A" izstrādājuma darbietilpība ir TA=6(h), bet "B" TB=16(h). Materiāla patēriņa norma "A" izstrādājumam ir MA=0,4(kg), "B" izstrādājumam MB=0,6(kg). Produkcijas vienības cena attiecīgi ir CA=15(Ls) un CB=25(Ls). uzņēmuma kopējo darba resursu limits ir åT=4800(h), materiālu limits åM=300(kg). Visu resursu pilnīga izmantošana nav obligāta.
2.uzdevums - Uzņēmums paredz apgūt jauna produkta X ražošanu. Šim nolūkam tas var veikt tirgus testēšanu vai atteikties no produkta x ražošanas. Tirgus testēšana izmaksā K=50(tūkst.$). Pētījumu labvēlīga rezultāta varbūtība ir V1=0,80, nelabvēlīga V2=0,20. Ja testēšanas rezultāti būs labvēlīgi, tad uzņēmums var vai nu uzsākt jaunā produkta X ražošanu, vai atteikties no tā ražošanas.
Ienākumi, ko uzņēmums var gūt no produkta X ražošanas un realizēšanas, ir atkarīgi no pieprasījuma (ražošanas apjoms)Ja tirgus testēšanai būs negatīvs rezultāts, tad projekts ir noraidāms. Atsakoties no produkta X ražošanas uzsākšanas projekta īstenošanas, uzņēmumam rodas iespēja pārdot produkta X ražošanas licenci citam ražotājam un par to saņemt K1=40(tūkst.$) lielu atlīdzību.
Sastādīt aplūkojamās situācijas lēmumu koku un noteikt, vai produkta X ražošanas uzsākšana ir vai nav lietderīga.