Latvijas Republikas likums „Par uzņēmējdarbību” nosaka uzņēmējdarbības organizēšanos vispārīgos noteikumus republikā, pamatojoties uz īpašuma formu daudzveidību un līdztiesību.
Likums nosaka uzņēmējdarbības subjektus, to dibināšanas, veidošanas un reģistrācijas galvenos principus.
Uzņēmējdarbība ir ilgstoša vai sistemātiska ekonomiska darbība un kapitāla ieguldīšana, kas vērsta uz preču ražošanu, realizāciju, dažādu darbu izpildi, tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu nolūkā iegūt peļņu.
Pēc savas būtības uzņēmējdarbība ir darbība, ko veic privātpersonas, uzņēmumi vai organizācijas, ražojot un pārdodot preces, sniedzot pakalpojumus maiņā pret citām precēm, pakalpojumiem vai naudu.
Uzņēmējdarbības būtība (analizējot no mūsdienu teorijas un prakses sasniegumu viedokļa), tās ekonomiskais saturs un uzdevumi praktiski izskatāmi trijos aspektos:
1)uzņēmējdarbība kā ekonomiska kategorija;
2) uzņēmējdarbība kā saimniekošanas metode;
3) uzņēmējdarbība kā īpašs, savdabīgs ekonomiskas domāšanas veids.
Uzņēmējdarbība ir ekonomisko, juridisko un morālo prasību un pazīmju apvienojums. Nacionāla mentalitāte, reliģiskie, politiskie uzskati, pat audzināšana ģimenē ietekmē jebkuru no šīm prasībām. Tāpēc uzņēmējdarbības ekonomiskā, tiesiskā un, jo sevišķi morālā puse, var tikt ļoti atšķirīgi uztverta traktēta dažādās tautās, sabiedrības slāņos, kā arī no paša uzņēmēja puses.
…