Laikam ejot, arī lopkopībā visā pasaulē izveidojas arvien jaunas nozares. Un nereti tas, kas sākumā latvieša piesardzīgajam un konservatīvajam prātam šķiet neiedomājami, vēlāk attīstās un kļūst par ienesīgu saimniekošanas veidu. Putnkopībā viena no šādām vārda tiešā nozīmē netradicionālām nozarēm ir strauskopība. Pašlaik pasaulē strauskopība kļūst arvien populārāka, un Latvijas strausu audzētāji no ārzemju kolēģiem neatpaliek. Apbrīna vērti ir cilvēki, kas nebaidās no nezināmā, bet uzdrošinās un iecerētais padodas. No lauksaimniecības skata punkta ir pieskaitāmi netradicionālās nozares zemnieki, kuri neskatoties uz grūtajiem apstākļiem Latvijas lauksaimniecībā, ir nolēmuši nodarboties ar to, kas priecē pašu un arī citu cilvēku dzīvi. Arī strauskopība ir izteikta netradicionālā lauksaimniecības nozare.
Tieši šī iemesla dēļ es studiju priekšmetā „uzņēmējdarbība” izvēlējos rakstīt kursa darbu par strauskopības nozari Latvijā. Mans darba mērķis – izpētīt strauskopības situāciju Latvijā. Lai sasniegtu mērķi izvirzīju uzdevumus:
Iepazīties ar strausu raksturojumu un to attīstību komerciāliem nolūkiem,
Iepazīties ar strausu produkciju un to realizācijas iespējām
Aplūkot saimniecības, kurām strauskopība nav sveša lieta.
Izpētot izvirzītos uzdevumus, manuprāt, strauskopībai ir iespējas attīstīties Latvijā, jo pasaules lielākie puni nepieprasot īpašus laika apstākļus lieliski jūtas arī Latvju zemnieku sētās. Strausi nav izvēlīgi ēšanas ziņā, vien lielu uzmanību tie prasa pirmo dzīves mēnesi. Un joprojām neskatoties uz strauskopības attīstību, pieprasījums pēc strausu produkcijas ir lielāks nekā piedāvājums.…