Skatot jautājumu par uzkrājumu veidošanas procesu un izmantošanas kārtību, vispirms ir jānosaka vadmotīvi un mērķi, kas ir pamats jebkāda veida saimnieciskās darbības sekmīgai attīstībai.
Pirmkārt, šeit būtu jāmin katra indivīda vēlme dzīvot sakoptā dzīves telpā, ar ko sašaurinātā izpratnē mēs saprotam apkārtējo vidi, t.i. ēkas kurās mēs dzīvojam un tām pieguļošās teritorijas. Paaugstinoties iedzīvotāju maksātspējai palielinās arī vēlme pēc komforta, un pateicoties zinātnes un tehnikas progresam tas arī ir realizējams.
Otrkārt, ir jānodrošina visu ar likumiem, kas nosaka kārtību kādā ir uzturami un apsaimniekojami privātīpašumā esošie NĪ, noteikto prasību izpilde, jo īpašnieka status piešķir ne tikai tiesības, bet arī pienākumus un atbildību.
Ievērojama dzīvojamo ēku daļa, pastāvot iepriekšējai valsts sistēmai, kas nepieļāva dažādas privātīpašuma formas, tika ekspluatētas bez papildus līdzekļu ieguldīšanas, līdz ar to šobrīd ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Energoresursi tolaik tika dotēti, līdz ar to šo resursu patēriņa samazinājums nebija aktuāls un daudzviet pat tehniski iespējams. Šobrīd, atklātās tirgus ekonomikas apstākļos, kad par energoresursiem ir jāmaksā pasaules energoresursu tirgū noteiktās cenas, šie maksājumi sastāda ievērojamu iedzīvotāju ienākumu daļu, un šo izdevumu samazināšana ir ļoti būtiska. Tām ēkām, kurām siltuma noturība un vispārējais tehniskais stāvoklis ir labs var papildus veikt dažādus gan vizuālā skata, gan infrastruktūras uzlabojumus, tādejādi palielinot savam īpašumam pievienoto vērtību.…