Atkarība un irdinātāja veida un veicamo darbu specifikas irdinātājam var būt atšķirīgs zobu skaits, parasti tas ir no 1-5. Smagos darbos parasti izmanto divzobu vai vienzoba irdinātājus.
Zobi var būt noņemami, līdz ar ti ir iespējams regulēt to skaitu. Irdinātāja zobs sastāv no statņa, uzgaļa un piestiprinājuma elementiem. Zoba statne var būt taisna, pusizliekta vai liekta. Zobi ar taisniem statņiem var labi strādāt dažādos kalnu iežos. Zobi ar pusizliektiem un liektiem statņiem visbiežāk tiek izmantoti slāņainas uzbūves klinšainos iežos un vājos kalnu iežos. Kad irdināšanas dziļums ir lielāks par 0,8 m, tiek izmantoti tikai taisnie statņi. Zobu uzgaļi ir noņemami. Zobi pie rāmja tiek piestiprināti stingri vai ar grozāmu balsteni.
Zobu solis var mainīties, izmantojot irdinātājus ar atvāžamiem zobiem vai irdinātājus, uz kuriem zobi tiek nostiprināti aptverēs, kas var tikt pārliktas rāmja šķērssijas garumā.
Iedziļināšanas mehānismi ir hidrauliski, tas nodrošina traktora smaguma spēka pārvadi uz zobiem. Irdināšanas dziļums ir 0,4-1,0 m. Ir arī tādi irdinātāji, kas sasniedz 1,5 m irdināšanas dziļumu.
Slīpais kausa pacēlājs:
1-kauss, 2-trose, 3-vadule, 4-vinča, 5-elektrodzinējs.
Slīpos kausa pacēlājus izmanto birstošu kravu ar masu līdz 2 tonnām augstumā līdz 16 m ar ātrumu līdz 60 m/min pacelšanai.
Kauss pa slīpo vaduli tiek pacelts ar trošu palīdzību, kuras tiek uztītas uz vinčas spoles, kas, savukārt, tiek darbināta ar elektrodzinēju.
1.Galvenie parametri (nosaukums, mērvienība)
Celtspēja (t-tonnas);
Pacelšanas augstums (m-metri);
Platformas gabarīti (m-metri);
Kausa tilpums (m3-kubikmetri);
Pacēluma leņķis (⁰-grādi)
Elektrodzinēja jauda (KW-kilovati).…