Secinājumi un priekšlikumi
Iepazīstoties un analizējot informāciju, kura tika atrasta par policijas darbu, kurš ir vērsts uz sabiedrību, tika izdarīti sekojoši secinājumi:
1. Sabiedrības uzticēšanās policijai ir viens no galvenajiem kritērijiem, vērtējot policijas darba kvalitāti, ja sabiedrība uzticas policijai, tas nozīmē, ka policija savu darbu dara labi. Policijai ir svarīgi, lai sabiedrība viņiem uzticētos, jo tad ar iedzīvotajiem var veidot sadarbību, lai panāktu efektīvāku noziegumu atklāšanu un nepieļaušanu.
2. Atgūstot Latvijas neatkarību, valstī bija problēmas ar sabiedrības uzticību Valsts policijai, bet valsts ar pretkorupcijas darbībām un ar atklātību ir panākts, ka vairāk par divām trešdaļām sabiedrības uzticas Valsts policijai. Pārējo cilvēku neuzticība var būt saistīta ar to, ka cilvēkus ir stipri ietekmējuši PSRS laiki, kad pārsvarā visi policijas darbinieki bija korumpēti un nedomāja par sabiedrības drošību.
3. Viens efektīvajiem pasākumiem, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību un uzticības līmeņa paaugstināšanu ir vispārējā prevencija, kad tās laikā policijas darbinieki strādā nevis ar likumpārkāpējiem, bet gan ar iedzīvotājiem, palīdzot viņiem un vērojot, lai nenotiktu kaut kādas prettiesiskās darbības vai lai novērstu prettiesisku darbības risku.
4. Uz sabiedrību vērsts policijas darbs tiek balstīts tikai uz dažām darbībām, tas ir palīdzība un atbalsts sabiedrībai, drošības uzturēšana - sabiedrībai vajag redzēt policijas darbiniekus klātienē, un prevencijas realizēšana likumpārkāpumu jomā - runa vairāk iet tieši par vispārīgo prevenciju.
…