Ievads
Daudzi cilvēki sastopas ar tādam problēmam, kā bieža urinācija, urīna nesaturēšana, vāja urīna strūkla, pēkšņa vajadzība urinēt, saraustīta urīna strūkla, nepieciešamība urinēt naktī – tie ir biežāk sastopamie simptomi, kas varētu liecināt par urīnceļu funkcijas traucējumiem. Urīna nesaturēšana, kā arī pārējie urinācijas traucējumi var būt sastopami gan sievietēm, gan vīriešiem jebkurā vecumā, un to iemesli var būt ļoti dažādi.
Es izvēlējos rakstīt referātu par tēmu „Urīna nesaturēšanu”, jo tā ir ļoti bieži sastopama problēma Latvijā (aptuveni 150 000 cilvēku, kuri cieš no urīna nesaturēšanas dažādās pakāpēs). Es sāku interesēties kādi iemesli izraisa nesaturēšānu un kā tās var ietekmēt uz cilvēka dzīves veidu.
Kas ir nesaturēšana?
Nesaturēšana jeb inkontinence ir objektīvi novērojams stāvoklis, kad spontāni noplūst jebkāds daudzums urīna un tas izraisa sociālas un/vai higiēnas problēmas. Fekālā nesaturēšana – tā ir nespēja saturēt gāzes, šķidras vai cietas fekālijas.
Slimnieki bieži vien domā, ka tas ir neizbēgami un saistīts ar novecošanas procesu, taču patiesībā ar šo problēmu saskaras ne tikai vecāka gadagājuma cilvēki.
Lai gan urīna nesaturēšana ir visai ierasta problēma, ļoti bieži cilvēki to cenšas noslēpt gan no tuviniekiem, gan ārstējošā personāla. Vairums pacientu, kuri cieš no urīna nesaturēšanas, iespējams, līdz šim nav lūguši palīdzību vai informāciju, lai meklētu risinājumus šai problēmai, jo runāt par šādām intīmām problēmām bieži vien ir neērti. …