Nedēļas nogalēs Gauja ir īpaši apdzīvota. Laivotāji viens aiz otra dodas izbraukumos un bauda atpūtu pie dabas.
Kā stāsta laivu bāzes - kempinga "Žagarkalns" dežurants Jānis Ābelīte, laivotāji ir iecienījuši atpūtu uz ūdeņiem. J. Ābelīte stāsta, ka brīvdienās kempingam piederošās visas 30 laivas ir upē un tiekot īrētas vēl papildus laivas, lai būtu, ko atpūtniekiem piedāvāt.
"Neskatoties uz to, ka lija lietus, visas laivas bija izīrētas. Cilvēki no lietus nebaidās.
Laivu nomas vadītājs Māris Bielis atklāja, ka atpūtu uz ūdeņiem izmanto gan vietējie, gan ārzemju atpūtnieki.
"Cilvēki ir izslāpuši pēc dabas un klusuma, tāpēc ļoti daudzi izvēlas nedēļas nogali vai atvaļinājumus pavadīt zaļumos. Īpaši ārzemju tūristiem interesē neskartā daba. Gauja pati par sevi ir upju upe. Atpūtniekiem iesaku braukt nevis upes augšgalu, bet doties lejā uz Līgatni. Tajā posmā ir viss, ko vien īstens laivotājs var vēlēties - skaistas klintis, krācītes, mierīgāki posmi," skaidro laivu nomas vadītājs un piebilst, ka šo piecu gadu laikā, kopš darbojas laivu bāze, nav redzējis nevienu neapmierinātu atpūtnieka seju.
Vidzemes attīstības aģentūra (VAA) kā reģiona pašvaldību dibināta organizācija jau vairākus gadus Vidzemē īsteno tūrisma attīstības projektus. Saskaņā ar Vidzemes reģiona attīstības programmu tūrisms atzīts par vienu no daudzsološākajām nozarēm šajā reģionā. 2005.gadā VAA tūrisma attīstībai lielāko autoceļu Ziemeļu stīga, Vidzemes josta un Vidzemes šoseja tuvumā piesaistīja ap 260000 latu ES un vietējā finansējuma, kā arī uzsāka 130000 latu vērtu projektu tūrisma informācijas sistēmas uzlabošanai reģionā.
Pašlaik ūdenstūrisms vēl ir nepietiekami attīstīts. Vidzemes Tūrisma Asociācija sadarbībā ar privāto uzņēmumu, informācijas centru un Vidzemes augstskolas pārstāvjiem ir noteikusi galvenās problēmas, kas traucē attīstīt ūdenstūrismu Vidzemē. Tās, galvenokārt, ir saistītas ar infrastruktūru upju krastos, mārketingu, aktivitāšu koordinācijas trūkumu, esošo objektu pakalpojumu kvalitāti, kā arī nepietiekamu ūdenstūrismā iesaistīto cilvēku izglītības un prasmju līmeni iepriekš minētajos jautājumos. Tūrisma attīstības nacionālajā programmā ir iekļauta apakšprogramma ”Tūrisma izglītība un pētniecība”, kurā norādīti galvenie darbības virzieni un īstenošanas pasākumu plāns. …