Nobeigums.
Izvēloties universālā dizaina tēmu savā pētnieciskajā darbā, nojautu, ka tā ir
plaša un ka to varētu pētīt no vairākiem aspektiem, bet tikai pabeidzot rakstīt, saprotu, cik tas, ko esmu šajā darbā apskatījusi, ir ļoti maza daļiņa. Pateicoties uzzinātajam, manī ir radusies interese turpināt pētīt šo tēmu, pielietot universālā dizaina principus savā radošajā darbā un dalīties iegūtajā informācijā ar apkārtējiem.
Psihologi uzskata, ka cilvēkam raksturīgi meklēt līdzības ar sevi tajos
cilvēkos, kuri viņam simpatizē, un koncentrēties uz atšķirībām, ja pārsvaru gūst nepatika. Manuprāt, universālais dizains ir ideāls paņēmiens, kā visiem tīkamā veidā mazināt šīs atšķirības un tādejādi vairot sapratni un iecietību vienam pret otru. Varbūt izklausīsies pārāk pārspīlēti un emocionāli, bet es domāju, ka universālā dizaina ieviešana pēc iespējas plašākā mērogā varētu veicināt mieru visā pasaulē.
Laikā, kad daudzi cīnās par savu izdzīvošanu, citu problēmas šķiet svešas un attālinātas, tomēr varbūt tieši šīs grūtības ir kā tests mums visiem- vai mēs spēsim saglabāt sevī to cilvēcību un iejūtību un nekļūsim imūni pret palīgā saucieniem sev līdzās, vai uzlabosim to, kas ir mūsu spēkos arī tad, ja tas mums pašiem tas dotajā brīdī nav gluži aktuāli. Man gribētos ticēt, ka to profesiju pārstāvji, kuriem ir iespēja ar savu darbu veicināt universālā dizaina ieviešanu Latvijā, būs aktīvi arī „liesajos gados” un spēs atrast enerģiju un laiku, lai uzlabotu to, kas mums ir, kā arī realizētu jaunus labi pārdomātus projektus.
Medicīnas darbiniekiem ir Hipokrāta zvērests. Mans priekšlikums- ieviest
Universālā Dizaina zvērestu dizaineriem, arhitektiem un vides plānotājiem, lai tikai
pēc tā pieņemšanas varētu sākt strādāt šajā lieliskajā un ļoti atbildīgajā sfērā.…