Katra radiomīļotāja ģimenē obligāti atradīsies vieta priekš šāda zemāk aprakstītā taimera. Pateicoties lielajam laika atskaites diapozonam viņa pielietošana ir universāla. Diemžēl, lielākā daļa līdzīgu ierīču, kuras ir aprakstītas literatūrā, daudziem radiomīļotājiem liksies nepieņemami izgatavot, sakarā ar šo ierīču piemītošajiem trūkumiem dēļ. Piemēram:
energoietilpīga un sarežģīta elementu bāze;
neapmierinoša atskaites precizitāte;
mazs (vai tā trūkums) laika atskaites diapozons;
masīva un komplicēta vadība;
nav ciparu indikācijas;
šaura specializācija (nav universāls);
mehāniski modinātāji.
Citur aprakstīti parastie pulksteņi ar modinātāju uz specializētajām mikroshēmām un pie modinātāja nostrādes ķēdes pieslēgta izpildīšanas iekārta. Tomēr jēdziens „taimers” ir plašāks.
Ņemot vērā norādītos trūkumus ir konstruēts, izgatavots un pārbaudīts piedāvātais universālais taimers.
Mērķis, kurš tika uzstādīts pie dotās ierīces projektēšanas (un tika sasniegts konstruēšanas procesā) bija šāds – iegūt maksimāli iespējamo kvalitāti izmantojot plaši izmantotus radio elementus.
1.1. Lietotāja darbs ar ieslēgtu taimeru
Uz universālā taimera četriem ciparu indikatoriem izgaismojas tekošā laika atskaite nozīmes stundās un minūtēs. Šī vienība uzglabājas atmiņas reģistrā un vienreiz uzstādīta var tikt izmantota vairākkārtēji. Uz priekšējā paneļa atrodas četras pogas – „STUNDAS”; „MINŪTES”; „MONITORS” un „SĀKT”. Uzspiežot uz pogām „STUNDAS”; „MINŪTES” var izmainīt (uzstādīt) iepriekš uzstādīto laika atskaiti, kura tai pat laikā parādās uz ciparu indikatoriem. Uzspiežot uz pogu „SĀKT” sāk mirgot indikatori, signalizējot par to, ka taimers ir uzsācis laika atskaiti pēc iestatītajiem laika atskaites parametriem…