2000. gada kampaņa nebija pirmā reize, kad Benetton izmantoja nāvessoda tēmu. 1989. gada kampaņā „Roku dzelži un važas”14 tika izmantotas bildes ietekmējoties no ASV krimināltiesību institūcijām. Bija redzami divi cilvēki zilos cietuma formastērpos ar rokām saslēgtām roku dzelžos. Jau 1992. gadā notika vēl viena neliela kampaņa, kas saucās „The Omega Suite” un tajā bija attēlots elektriskais krēsls. Tomēr neviena no šīm kampaņām neizraisīja tādu cilvēku uzmanību kā „Mēs –rindā uz nāvi”.15
Šobrīd Internetā ir atrodamas tikai dažas bildes no šīs kampaņas. Benetton šīs kampaņas saturu ir izdzēsuši no savas mājas lapas.
Secinājumi
1. Sociālais mārketings visvairāk atšķiras no komerciālā mārketinga ar to, ka soc. mārketingā tiek pārdota nevis prece vai produkts, bet gan informācija sabiedrības labklājības veicināšanai.
2. Obligāti ir jānosaka mērķauditorija un jāsaprot tās vēlmes, domu gājiens, uzskati, paradumi u.t.t.
3. Šokējošas reklāmas kampaņas liek cilvēkiem par tām runāt vairāk, vairāk par tām domāt, nekā blāvās un neizteiksmīgās.
4. Sociālās reklāmas ir domātas, lai cilvēki, ieklausoties to ziņojumā, izvērtētu piedāvāto informāciju un labākajā gadījumā to arī pieņemtu.
…