Jēdziens stratēģija vēsturiski ir saistīts ar militārām operācijām. Dažās vārdnīcās vārdu stratēģija skaidro kā kara mākslu liela mēroga kaujās. Stratēģija pēc būtības nozīmē, ka viena puse var sakaut savu pretinieku, pat tad ja tam ir lielāks un spēcīgāks karaspēks, proti novirzot kauju uz sev vairāk izdevīgāku sadursmes vietu labi pārzināmā teritorijā.
Mūsdienu literatūrā ir sastopamas dažādas stratēģijas definīcijas. Zem vārda stratēģija ir paslēptas visas uzņēmuma būtiskās darbības, norādot uzņēmuma darbības virzienu un eksistences mērķi, kā arī stimulējot nepieciešamās pārmaiņas, kuras nosaka darbības vide. Ar darba vidi ir jāsaprot kā organizācijai radīt konkurētspējīgu priekšrocību un nodrošina tās ilgtspēju. Stratēģijas jēdziens ietver šādas sastāvdaļas.
1.Stratēģija ir loģisku, integrējošu un sabalansētu lēmumu sistēma.
2.Stratēģija nosaka un parāda organizācijas stratēģisko mērķi, ņemot vērā tās ilgtermiņa uzdevumus, darbības programmas un resursu izmantošanu.
3.Stratēģija izvēlas organizācijas darbības sfēru.
4.Stratēģija nodrošina konkurētspējīgu priekšrocību katrā organizācijas darbības nozarē, ņemot vērā iespējas un draudus ārējā vidē un organizācijas stiprās un vājās puses iekšējā vidē.…