Smēķēšana nu jau ilgus gadus ir daudzu cilvēku neatņemama dzīves sastāvdaļa, kas nebūt nav tik veselīga mūsu organismam, kā to uzskatīja 16. gadsimtā.
Ūdenspīpes nemanāmi strauji ienākušas no austrumiem arī mūsu tirgū. Pēdējā laikā tā ir kļuvusi viena no populārākajām sarunu tēmām jauniešu vidū. Citi pīpē to ar pārliecību, ka tā nav tik kaitīga, kā cigarete, bet citi uz to noskatās skeptiski un klāt tai nemaz neķeras.
Mūsu mērķis bija izpētīt, vai ūdenspīpe tiešām nav tik kaitīga kā cigaretes un vai to vispār drīkst lietot kā alternatīvu, ja gribās uzpīpēt. Tā kā mājās mums abiem ūdenspīpe nav sveša lieta, tad no nulles tās izzināšana mums nesākās. Mūsu uzdevums nebija pārliecināt jauniešus, lai tie nepīpētu, mūsu uzdevums bija izpētīt ūdenspīpes kaitīgumu un informēt par to interesentus, taču izvēle pīpēt vai nepīpēt ir un paliek tikai katra paša ziņā.
Darba hipotēze – ūdenspīpes dūms ir mazāk kaitīgs nekā cigaretes dūms, jo tas tiek filtrēts caur ūdeni.
Darba uzdevumi:
Iepazīties ar ūdenspīpes, tabakas vēsturi un pīpēšanas paradumiem.
Uzzināt par pīpēšanas sekām un pīpēšanas izplatību Latvijā.
Uzzināt, vai ūdenspīpe tiešām ir mazāk kaitīga par cigareti.
Iepazīties ar ūdenspīpju veikalu piedāvāto produkciju, intervēt ūdenspīpju un tabakas veikalu pārdevējus, lai uzzinātu, kādu produkciju pie viņiem var iegādāties un vai tam ir kāds vecuma ierobežojums.
Noskaidrot ārstu viedokli par ūdenspīpes kaitīgumu.
Uzzināt jauniešu viedokļus par ūdenspīpi un tās kaitīgumu.
Veikt eksperimentu ar tabakas izgatavošanu mājas apstākļos.…