Ūdens uz mūsu planētas ir neaptverami daudz. Ja Zeme būtu lode ar līdzenu virsu, tad ūdens to apņemtu 2780 metru biezā slānī. Taču 96,5% ūdens ir sāļūdens un tikai 3,5% - saldūdens. Savukārt no visa saldūdens, kas ir uz Zemes, cilvēkiem pieejama tikai niecīga daļa. Tāpēc mūsdienās ļoti aktuāls jautājums ir aizsardzība šīs niecīgās daļas saldūdens.
60% no pieejamiem ūdens krājumiem koncentrēti mazāk nekā 10 valstīs. Vidēji uz vienu mājsaimniecību pieejamo ūdens resursu attiecība ir no 1 Arābu Emirātos līdz 20 000 Islandē. 15% pasaules saldūdens resursu atrodas Amazones baseinā, kur dzīvo tikai 0,3% pasaules iedzīvotāju, turpretī apmēram 60% sauszemes teritorijas hroniski trūkst ūdens.1
Lai gan zinātnieki prognozēja ūdens krīzi pasaulē tikai pēc divdesmit gadiem, jau aptuveni trešdaļa no Zemes sešarpus miljardiem iedzīvotāju cieš no ūdens trūkuma. Aptuveni ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju dzīvo apvidos, kur trūkst ūdens dabas procesu, pārliekas izmantošanas vai neprasmīgas lauksaimniecības dēļ.
Vēl miljardam cilvēku ir apgrūtināta piekļuve ūdenim, jo nav nepieciešamā aprīkojuma. Starptautiskā ūdens izmantošanas institūta direktors Franks Rijsbermans atzinis, ka "mums būs jāmaina ierastā biznesa darījumu kārtošana, lai tiktu galā ar pieaugošo ūdens trūkumu".…