Japāna
Japānā apmēram 36% no mājsaimniecībām ir pieslēgtas publiskajam notekūdeņu tīklam, kas ir maz salīdzinoši ar Apvienoto karalisti, Franciju, kur mājsaimniecībām notekūdeņu sistēma ir pieejama vairāk kā 65% iedzīvotāju. Dauzās upēs, kuras plūst cauri pilsētām ir konstatēta augsta koncentrācija ar E.Coli baktērijām, pastāvot riskam iedzīvotājiem kļūt slimiem.
Japānā ir daudz rūpnīcu, kurām saražojot preces pāri paliek toksiskie atkritumi. Toksiskie atkritumi rodas kā pārpalikumi no celtniecības materiālu ražošanas, ķimikālijas no rūpnīcām u.c. Vieni no lielākajiem uzņēmumiem, kas rada toksiskos atkritumus ir “Mitsubishi”, “Nissan” u.c. Japāna ir toksisko atkritumu apsaimniekošanas vietas, tomēr problēmas rada nelegālās toksisko atkritumu apsaimniekošanas vietas, kā arī apkārtējās vides piesārņošana.
Fukušimas atomelektrostacijas avārija, kas notika 2011.gadā, ir viena no vēsturē ielākajām kodolkatastrofām. Fukušimas AES avārija tiek novērtēta ar 7 līmeni pēc starptautiskās koolnegadījumu skalas un sekas vēl aizvien tiek novērstas. Avārijas rezultātā notika cilvēka veselībai bīstama apjoma radiācijas noplūde apkārtējā vidē. AES apkārtnē ir paaugstināts radiācijas līmenis un radioaktīvais piesārņojums tiek konstatēts arī Klusajā okeānā, kas normu pārsniedz vairākus tūkstošus reižu. AES radītais piesārņojums jūras ūdenī ar radioaktīvo jodu pārsniedza vairāk kā 4000 reižu (Hays, 2009).
…