Bez ūdens nav iedomāja dzīvu būtņu eksistence, jo ūdens ir visas dzīvības pamatā. Tā kā uz zemes ūdens ir sastopams gan debesīs mākoņu veidā, jūrās sālsūdens un aisbergu veidā, ezeros un upēs, utml, tad mums ar kvalitatīvu ūdens atrašanu un ņemšanu no dabas nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas, bet ir problēmas, ar kurām cilvēkam jācīnās, kaut gan pats vairākas izraisījis, proti, piesārņojis vidi un līdz ar to ūdeni!
No ūdens mēs dzīvojam, mazgājamies tanī, peldamies un vēl daudzas citas lietas darāma pat neapzinoties cik bīstami varētu būt, piemēram, peldēties piesārņotā ūdenī ar zilaļģēm, no kuram var pat nomirt. Tāpēc šinī darbā mēs runāsim par ūdens kvalitāte, piesārņojumu un salīdzināsim kā bija pirms 50 gadiem Padomju Savienības laikā.
Ūdens ir unikāls līdzeklis ne tikai slāpju remdēšanai, ūdens ir unikāla vide bioloģisko procesu norisei. Ūdenī veidojusies pirmatnējā dzīvība, visas dzīvo organismu bioķīmiskās reakcijas realizējas ūdens vidē. Daudzi dzīvie organismi savus dzīvības procesus var realizēt tikai ūdens vidē. Mēs paši par 65 – 75 % sastāvam no ūdens.
Jāņem vērā, ka virszemes ūdeņi ir ciešā saistībā ar pazemes ūdeņu krājumiem. Cilvēks ar savām vajadzībām pēc ūdens un savu saimniecisko darbību atrodas šinī aprites ciklā un izmanto to dzeršanai, pārtikas produktu ieguvei, kā arī citās tehnoloģijās un tā rezultātā piesārņo ūdeni un attīra.
Saldūdens trūkums ir pati nopietnākā problēma, ar kuru saduras cilvēce. Vairāk nekā miljards cilvēku dzīvo neapmierinošos sanitāros apstākļos, kur viņiem nav pieejams kvalitatīvs dzeramais ūdens. Nekvalitatīvs ūdens ir cēlonis daudzām epidēmijām.Šī apstākļa dēļ izmantotie ūdeņi ir speciāli attīrāmi.…