Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:413775
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Tūrisma attīstības faktori    3
2.  Tūrisma attīstības faktoru analīze Alūksnes rajonā    5
2.1.  Dabas veidoti resursi    7
2.2  Cilvēku veidoti resursi    9
2.2.1.  Vēstures un kultūrvēsturiskie resursi    9
3.  Tūrisma attīstības uzdevumi un iespējas Alūksnes rajonā    16
3.1.  Tūrisma attīstības prioritārie virzieni    16
4.  Pētnieciskā daļa. Anketēšanas rezultātu analīze    21
  Secinājumi    25
  Nobeigums    27
  Izmantoto avotu saraksts    28
  Anotācija    29
  Anottation    30
  Pielikumi    31
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Ņemot vērā un apkopojot visu iepriekš uzrakstīto, ir jāizsaka šādi secinājumi:
1. Tūrisma attīstība ir tūrisma atrakciju, transporta, pakalpojumu un objektu plānošana, izbūve un iekārtošana. Tā ir ilgtermiņa tūristu galamērķa sagatavošanas vai tā pievilcības uzlabošanas process.
2. Kā attīstības faktori var būt dabas un cilvēku veidoti resursi, vietējā sabiedrība, tūrisma institucionālie elementi, tūrisma pakalpojumu objekti, ekonomiskā, sociālā un politiskā situācija konkrētajā teritorijā, teritorijas atrašanās vieta, vides kvalitāte, klimats un citi.
3. Resursi it tie, kas varētu radīt tūristos interesi apmeklēt to vai citu vietu, kalpot par kādu viņa vēlmju vai vajadzību piepildījumu.
4. Resursi ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kas nosaka potenciālā tūrista galamērķi brīvdienu un atpūtas tūrismā, jo lielāks un plašāks būs resursu klāsts un plašākas izklaides iespējas, jo vairāk tūristu gribēs to apmeklēt, protams, nav mazsvarīgs arī tas, kādā kvalitātē tas viss tiek pasniegts
5. Lai tūristi būtu apmierinātāki un paliktu ilgāk nekā tikai vienu dienu, viņiem ir nepieciešami galvenokārt pārnakšņošanas un ēdināšanas pakalpojumi, kā arī transports, gidu pakalpojumi, inventāra noma un, protams, dažādi apskates objekti, kas ir atkarīgi no katra individuāla tūrista vēlmēm, vajadzībām, interesēm, šie visi un vēl citi, tad arī ir tūrisma pakalpojumu objekti.
6. Atšķirības starp vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem rodas tajā apstāklī, ka abiem var būt atšķirīgas valodas, kultūras vērtības, ekonomiskā attīstība un politika.
7. Vietējā sabiedrība ir ļoti svarīgs tūrisma attīstības faktors, jo, ja vietējie noliedz tūrismu un uzskata to par veltīgu laika un naudas tērēšanu, tad šīs nozares attīstība konkrētajā teritorijā ir stipri apgrūtināta, vai pat neiespējama, jo neatsaucīgi, nelaipni, drūmi cilvēki var sabojāt priekšstatu par konkrēto teritoriju vai pat valsti kopumā, neviens negribēs braukt uz vietu, kur pret viņu slikti izturas, jo tūrisms taču saistās arī ar viesmīlību.
8. Ļoti svarīga loma tūrisma attīstības procesā ir finansiālo līdzekļu pieejamībai. Daudzās perspektīvās teritorijās līdzekļu trūkums uzskatāms par vienu no galvenajiem tūrisma attīstību kavējošiem iemesliem.
9. Alūksnes rajons atrodas Latvijas ziemeļaustrumos, Ziemeļvidzemes augstienē diezgan tālu no lielākiem apdzīvotajiem centriem. (202km no Rīgas)
10. Alūksnes rajonam raksturīgas daudzveidīgas ainavas, kuru pamatā ir novada ģeoloģiskās uzbūves īpatnības, salīdzinoši liels mežainums ar dažādiem mežu augšanas tipiem, interesanti dabas objekti un teritorijas, no kurām daudzas atrodas valsts aizsardzībā, sugām bagāta augu un dzīvnieku valsts.
11. Ir maldīgi uzskatīt, ka Alūksnes rajona atrašanās vieta darbojas kā tūrisma attīstību bremzējošs faktors.
12. Alūksnes rajonā gados vecākiem cilvēkiem attieksme pret tūrismu ir vairāk negatīva vai neitrāla, nekā pozitīva, bet gados jaunākiem ir tieši pretēji
13. Kopumā vērtējot Alūksnes rajona iedzīvotāju attieksme pret tūrismu ir pozitīva, un tāpēc šīs nozares attīstību var plānot, un nākotnē tūrisms var kļūt par ļoti svarīgu labklājības līmeņa un ekonomiskās izaugsmes veicinātāju rajonā, taču ir jārēķinās arī ar vietējo iedzīvotāju idejām.
14. Ļoti svarīgi ir objektīvi izvērtēt savas iespējas un tūrisma resursus.
15. Alūksnes rajonam perspektīvākie tūrisma attīstības virzieni ir lauku tūrisms, ekotūrisms, izziņas, kā arī sporta tūrisms.
16. Sekmīgai lauku tūrisma attīstībai Alūksnes rajonā ir visi priekšnoteikumi - mazas apdzīvotas vietas, daudz ūdeņu, līdzenumi mijas ar pauguriem, pakalniem, kas veido savdabīgu ainavu. Bagātais resursu klāsts ir tālākas lauku tūrisma attīstības veicinošs faktors.
17. Alūksnes rajona teritorijas fizikāli – ģeogrāfiskais stāvoklis un dabas daudzveidība rada labvēlīgu vidi ekotūrisma attīstībai. Pauguraines un līdzenumi, lielais mežainums, mazas un vidēji lielas upes, salīdzinoši mazpiesārņota vide ir svarīgākie priekšnoteikumi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties