Termins “statistika” cēlies no latīņu vārda ’’status”, kas tulkojumā nozīmē ’’stāvoklis”. Ar statistiku saprot datu un rādītāju kopumu, kas izsaka lielu daudzumu, apjomu un citus rādītājus. Statistika ir zinātne, kas pētī masveida parādības un procesus, cenšoties atklāt un izzināt tajos notiekošās skaitliskās likumsakarības.
Mūsu dzīvē statistikai ir liela nozīme, jo tā ik dienas sniedz informāciju par ļoti daudzām dzīves jomām. Ar statistikas palīdzību tiek veikti darījumi, kuros analizē informāciju par to, kā bijis iepriekš, lai objektīvi noteiktu labāko un piemērotāko mārketinga stratēģiju, kas ļautu apzināt optimālo tirdzniecības cenu, pārdošanas daudzumu un iespējamo cenu šodien un arī nākotnē.
Šo tēmu izvēlējos tāpēc, ka vēlējos uzzināt cik ļoti tūrisms ir attīstījies tepat pie mums Latvijā, un cik latviešu tūristu ik gadu dodas ārpus dzimtenes robežām.
Darba mērķis ir attēlot statistiskās metodes un aplūkot pašreizējo tūrisma attīstības situāciju Latvijā, un salīdzināt to ar iepriekšējiem gadiem.
Darba uzdevums:
Statistisko metožu apraksts.
Tūrisma attīstības attēlošana.
Latvijai ar tās nepārblīvēto dzīves telpu, mēreno klimatu, bagāto dabas un kultūras mantojumu, maz pārveidoto dabu, kūrortu tradīcijām ir lielas iespējas kļūt par attīstītu tūrisma zemi. Kopš 1997. gada Latvija ir iestājusies neformālajā ’’Zilo karogu’’ kustībā – Zilais karogs 2001. gadā [piešķirts Majoru, Ventspils un Liepājas pludmalēm. Valstī turpinās lauku tūrisma attīstība, kam, sākot ar 2002. gadu, iespējams piesaistīt papildu līdzekļus no ES SAPARD programmas. Īpaši nozīmīga ir arī ekonomisma attīstība un tūrisma attīstība piekrastes un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. …