Secinājumi
1. Dizains rada pirmo iespaidu par produktu un paliek patērētāju atmiņā, kā arī kalpo kā komunikācijas līdzeklis, tā pat kā dizains, arī iepakojums ir būtisks, jo ar to var gan pagarināt produktu derīguma termiņu, kā arī ar radošu iepakojumu piesaistīt patērētājus.
2. Pielietojot SVID analīzi, secināju, ka stiprās puses un iespējas ir vairāk kā vājās puses un draudi uzņēmumam, šāds pārsvars ir pozitīvi vērtējams.
3. „Baltais” dizains un iepakojums atšķiras starp produktu zīmoliem, daži ir veiksmīgi, citus ir jāuzlabo, 72% no manis aptaujātajiem respondentiem atzina, ka dizains ir piesaistošs, kā arī produktu līnija EKO ir visveiksmīgākā.
4. Pēc atbildēm, ko uzņēmums sniedza aptaujā, var secināt, ka katrs zīmols ir paredzēts noteiktai patērētāju grupai, kā arī iepakojumu, kurā pārdot produktu, uzņēmums izvēlas pēc cenas. Secināju, ka uzņēmumam dizains ir ļoti būtisks, kā arī tā plānos nav veikt lielas izmaiņas produktu dizainos.
5. Uzņēmumam A/S „Baltais” konkurenti ir piena pārstrādes uzņēmumi gan Latvijā, gan arī tie, kuri importē savus produktus uz Latviju. Lielākie konkurenti ir A/S „Rīgas Piensaimnieks”, A/S „Valmieras Piens”, A/S „Talsu piensaimnieks”. Vissīvākie konkurenti ir jogurta tirgū, bet uzņēmums A/S „Tukuma Piens” ir absolūts līderis jogurta tirgū, kurā aizņem, aptuveni, 33% tirgus daļas.
6. Pētījumu gaitā tika secināts, ka izvirzītā hipotēze ir daļēji patiesa, jo A/S „Baltais”, produkcijas dizains tiek regulāri uzlabots, bet ne visi zīmoli patērētājiem ir piesaistoši, kā arī daļa sortimenta nav atpazīstami un uzticami zīmoli.
…